Gratis

Analist suport - Mid Corporate (CA 10-50 mil. Euro)

BANCA COMERCIALA INTESA SANPAOLO ROMANIA S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

Asteptam de la tine:
Studii superioare finalizate (de preferat economice)
Experienta bancara de minim 3 ani, preferabil experienta persoane juridice, de minim 1 an.
Cunostinte legate de activitatea de creditare clienti persoane juridice, segment Corporate (CA > 10 mil. Euro)
Cunostinte in domeniul economic-financiar;
Limba engleza – nivel avansat;
Excelente abilitati de comunicare si relationare
Proactivitate
Orientare spre client
Orientare spre rezultateSpirit de echipa

Descrierea jobului

Misiunea ta:
• Monitorizeaza clientela Mid Corporate (CA intre 10-50 mil Euro) in vederea detectarii riscului de creditare/problemelor critice;
• ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄Ofera suport in vederea realizarii obiectivelor financiare si de business Corporate;
• Ofera suport clientilor in ceea ce priveste produsele Bancii si pentru a rezolva cerintele/solicitarile acestora;
• Acorda suport colegilor Manageri Relatii Clienti Corporate in furnizarea de servicii, determinarea structurii tranzactiei, vanzarea de produse catre clienti, colectarea documentatiei necesare;
• Inregistreaza si actualizeaza situatiile financiare ale clientilor Mid Corporate (CA intre 10-50 mil Euro), gestioneaza documentele primite de catre colegii Manageri Relatii Clienti;
• Responsabil pentru corectitudinea datelor prelucrate în aplicatiile/sistemele bancii ;
• Efectueaza analiza financiara si pregteste propunerile de credit, ce urmeaza sa fie trimise la Departamentul Analiza Credite;

Intesa Sanpaolo Bank este subsidiara unuia dintre cele mai mari grupuri bancare din Europa și lider în Italia pe toate zonele de business (retail, corporate și wealth management). Grupul oferă servicii financiare către 20 milioane de clienți, printr-o rețea de peste 5.300 de unități teritoriale, având o prezență internațională strategică prin cele 12 subsidiare din țările din Europa Centrală și de Est, Orientul Mijlociu și Africa de Nord.

În Romania, Intesa Sanpaolo Bank se adreseaza atât clienților Corporate și IMM, cât și clienților persoane fizice. Banca finanțează antreprenori locali și străini, care doresc să își crească afacerea, oferindu-le acces nu doar la produsele și serviciile locale, ci si la oferta globală a unuia dintre cele mai solide grupuri financiare din lume.

Publicat 24 Iul. 2024 Reactualizat 21 Aug. 2024 Expiră 23 Aug. 2024