Gratis

Analist financiar

Biofarm

Candidatul Ideal

Analist financiar, Bucuresti

Descrierea jobului

Noi suntem BIOFARM, cel mai mare producator de capsule moi din Romania si unul dintre cei mai mari producatori de ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄medicamente din piata de Consumer HealthCare din Romania.

Suntem o echipa diversa, dinamica, unita si puternica. Ne recunosti dupa brandurile deja renumite precum Colebil, Triferment, Bixtonim, Cavit sau Biofen.

Profil candidat

Ne-am bucura sa ne cunoastem daca te regasesti in descrierea de mai jos:

  • Studii superioare finalizate, preferabil profil economic
  • Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara
  • Cunostinte avansate operare Excel
  • Cunostinte sisteme BI&ERP si baze de date MySql - constituie un avantaj
  • Cunostinte limba engleza nivel mediu
  • Abilitati analitice, numerice si atitudine proactiva
  • Abilitatea de a stabili prioritati si de a respecta termenele limita
  • Abilitati bune de comunicare si relationare, spirit de echipa
  • Profil autonom, cu abilitati de planificare, organizare si atitudine responsabila
  • Atentie deosebita la detalii si spirit de initiativa

Descrierea job-ului

Mai jos poti vedea activitatile alocate rolului:

  • Realizarea diverselor raportari lunare/trimestriale/anuale pentru managementul companiei
  • Centralizarea si verificarea datelor de vanzari si cheltuieli primite din diverse surse, prelucrarea datelor in rapoarte si interpretarea lor
  • Analiza variatiilor actual vs buget si interpretarea diferentelor semnificative catre management
  • Intocmirea analizelor de profitabilitate si interpretarea lor
  • Administrarea sistemelor BI (Qlik View&Sense), dezvoltarea aplicatiilor/rapoartelor si calcularea seturilor de date cu ajutorul sistemelor BI
  • Utilizarea sistemului ERP, extragerea si verificarea datelor
  • Automatizarea proceselor si imbunatatirea celor actuale
  • Focusarea continua pe acuratetea datelor primite si transmise catre management si alte departamente
  • Calculul costurilor de productie ale produselor fabricate - repartizare cheltuieli directe si indirecte dupa chei de alocare; verificare cu balanta de verificare din contabilitate (cheltuieli si stoc); centralizatoare ore/manopere
  • Analiza si interpretarea evolutiei costurilor de productie; identificarea si explicarea deviatiilor

La ce sa te astepti de la noi?

  • Oportunitatea de a creste si invata intr-o companie care pune pe primul loc oamenii
  • Pachet salarial motivant și beneficii analizate si imbunatatite anual in functie de evolutia performantelor companiei
  • Oportunitati de invatare si dezvoltare in cadrul companiei
  • Ne place sa sarbatorim succesul, de aceea avem programe de recunoastere a succesului in echipa

HAI in echipa noastra sa contribui si Tu la BINELE DE A TRAI MAI BINE! #BIOFARM

Echipa Biofarm® este o echipă puternică și unită și fiecare membru al ei are o poziției bine definită în angrenajul de business.

Filosofia care ne unește este una simplă – suntem mai eficienți și competitivi împreună, chiar dacă suntem, fiecare în felul nostru, unic și valoros. Suntem uniți în diversitate, venim cu soluții out-of-the-box și iubim provocările. Fiecare membru al echipei a adoptat misiunea de a face bine, prin tot ceea ce realizează în fiecare zi la Biofarm®.

Starea de bine pe care o oferim clienților noștri este prezentă și în echipa noastră. Suntem ca un ceas elvețian care merge perfect ca un mecanism impecabil, format dintr-o sumă de piese fine, dar puternice și indispensabile una celeilalte.

Vino să fii parte din acest mecanism, să funcționăm împreună pentru binele celor care apreciază Biofarm!

Publicat 24 Oct. 2024 Reactualizat 24 Oct. 2024 Expiră 23 Nov. 2024