Gratis

Analist Financiar Senior

IT Genetics SA

Candidatul Ideal

Ne dorim de la tine:

Atenție la detalii și acuratețe în gestionarea datelor financiare.
Capacitate de organizare și gestionare a timpului pentru respectarea termenelor stricte.
Abilități excelente de comunicare, cu capacitatea de a explica clar termeni financiari și situații complexe.
Cunoștințe avansate de contabilitate și abilități analitice pentru interpretarea datelor financiare și realizarea de rapoarte precise.
Competente avansate în utilizarea Excel și MS Office.

Reprezinta avantaje

Cunoștințe de audit (intern sau extern), proceduri de control intern și conformitate financiară.
Cunoștințe avansate de limba engleză.
Minim 2-5 ani de experiență relevantă în contabilitate, audit sau domeniul financiar.

Descrierea jobului

Ce vei face?

Gestionare și analiza date financiare – colectarea și interpretarea informațiilor financiare pentru a pregăti rapoarte precise ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂și relevante.
Întocmire și verificare documentele contabile – asigurarea corectitudinii și conformității acestora cu legislația în vigoare.
Monitorizare și aplicare reglementări fiscale – menținerea conformității cu legislația fiscală actuală și aplicarea corectă a noilor reglementări.
Colaborare cu echipa de audit intern/extern – pregătirea documentelor necesare și sprijinirea procesului de audit financiar.
Utilizare Excel și SoftOne – optimizarea fluxurilor de lucru și generarea de rapoarte și analize financiare detaliate.

Ce îți oferim?

Abonament clinica medicala;
Zi libera de ziua ta de nastere;
Abonament Booster;
Tichete de masă;
Zile de concediu suplimentare;
Bonusuri de performanță si loialitate;
Traininguri ce te vor ajuta să te dezvolți profesional;
Posibilitatea de a lucra de parțial de acasă;
Un mediu de lucru prietenos și motivant.

IT Genetics este furnizorul de tehnologie ce susține companiile din România, Ungaria, Bulgaria, Spania si Italia să-și optimizeze procesele de lucru prin integrarea tehnologiei și să-și digitalizeze operațiunile cu ajutorul soluțiilor IT profesionale.

Fondată în 2007, IT Genetics și-a asumat misiunea de a face tehnologia accesibilă tuturor companiilor, indiferent de natura și mărimea lor.

Avem 18 ani de expertiză în integrarea de soluții pentru retail, HoReCa, transport, logistică, producție, pharma și sănătate, educație, banking și alte industrii.

Soluțiile IT Genetics sunt create pentru a optimiza și automatiza procesele de lucru, iar fiecare soluție dezvoltată de companie este personalizată după specificul și potențialul de absorbție al clientului.

Suntem o companie care are o abordare globală și știm cum să lucrăm cu business-urile din portofoliul nostru astfel încât orice soluție implementată să fie una eficientă pentru a obține rezultate mai mari cu un efort mai mic.

Facem eforturi constante pentru a inova și a evolua cu viteză, suntem onești în comunicare și deschiși la a înțelege experiența clientului. Credem în conectarea companiilor cu soluții tehnologice inovatoare pentru optimizarea eficienței operaționale și implicit a profitabilității.

Te asteptam alaturi de noi!

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024