Gratis

ANALIST FINANCIAR SENIOR- FINANCIAL ANALYST

EIFFEL GROUP SRL

Candidatul Ideal

♦Studii superioare absolvite în cadrul unei facultati de profil financiar-contabil sau economic;
♦Cunoscator al limbii engleze la nivel avansat obligatoriu;
♦Minim 5 ani experienta pe o pozitie similara;
♦Cunostinte privind modalitatea de calcul si analiza a indicatorilor specifici domeniului de constructii constituie un avantaj;
♦Cunostinte privind centralizarea datelor si intocmirea notelor de analiza pe baza datelor centralizate;
♦Capacitatea de a rezolva problemele complexe și de a oferi soluții eficiente.
♦MS Office (Excel - nivel avansat);

Descrierea jobului

♦Analizeaza și interpretează toate datele legate de situația financiar-contabilă ;
♦Intocmeste raportari financiare si analize lunare/trimestriale/anuale solicitate de catre managementul ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃companiei;
♦Participa la intocmirea bugetului anual al companiei;
♦Intocmirea rapoartelor catre management si catre alte departamente,de închidere de luna/trimestru/semestru/an ;
♦Centralizarea si verificarea informatilor privind veniturile si cheltuielilor primite din diverse surse, prelucrarea acestora in rapoarte si interpretarea lor;
♦Analiza variatiilor actuale vs buget si interpretarea diferentelor semnificative catre management;
♦Participa la sedintele departamentelor, auditeaza procesele existente si propune îmbunatatiri ;
♦Asigura conformitatea cu reglementarile decise, cu reglementarile fiscale si contabile in ceea ce privește raportarea financiara;
♦Ofera suport si explicații ;

Beneficii :
-Salariu motivant;
-Asigurare medicala la clinici private ;
- Asigurare de viata;
-Spatiu de lucru confortabil, cu dotari tehnice pentru o activitate eficienta;
-Oportunitate de dezvoltare profesionala prin participarea la proiecte complexe și variate;
-Acces la formare si dezvoltare profesionala;

Eiffel Group SRL, este o societate comerciala, parte a grupului elvețian Red Diamond Holding, fond de investiții cu capital privat, avand ca obiect de activitate dezvoltarea imobiliara pe segmentul premium, in Cluj-Napoca, precum si plasarea de capital in diverse investiții conexe din sectorul de real estate.

Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024