Gratis

Analist Financiar Credite

Agricover Credit IFN
4 poziții

Candidatul Ideal

Cerinţe:

Nivel studii: superioare economice;
Experiență de minim 3 ani într-un post similar;
Cunoștinte foarte bune de analiză financiară;
Capacitate de interpretare a analizelor realizate;
Gândire analitică și abilități de prezentare, claritate, concizie;
Atitudine suportivă și o înclinație confirmată pentru norme și proceduri;
Cunoștințe MS Office.
Atenție la detalii și atitudine prietenoasă față de cifre și date;

Descrierea jobului

Responsabilităţi:

Analiza financiară a solicitărilor de finanțare conform procedurii de analiză financiară;
Analiza financiară a clienților pentru monitorizarea periodică;
︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄Prezentarea dosarelor analizate spre decizie;
Comunicarea și arhivarea deciziilor de finanțare;
Întocmirea de raportări periodice privind activitatea profesională desfășurată;
Controlul de nivel 1 conform celor stabilite cu auditul intern și arhivarea rezultatelor verificărilor.
Cooperare cu Departamentul Comercial în vederea completării dosarului de solicitare;

Poziția raportează către: Coordonator Analiză Financiară

Agricover este o platformă de soluții integrate pentru agricultură, construită pentru a răspunde în timp real nevoilor concrete ale fermierilor. Inovația face parte din noi. Avem 17 ani de activitate și construim soluții flexibile și eficiente care contribuie la dezvoltarea partenerilor noștri.

Agricover Credit IFN SA este prima instituție financiară din România specializată pe finanțarea necesarului de capital de lucru al producătorilor agricoli. Finanțarea este acordată pentru producători ce activează în cultura cerealelor și a oleaginoaselor (cultură mare), pomicultură, viticultură, legumicultură și nu în ultimul rând în zootehnie.

Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 9 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024