Gratis

ANALIST ECONOMIC

COMPUTERLAND ROMANIA

Candidatul Ideal

Absolvent(a) studii superioare in domeniul financiar/economic
Experienta in domeniul financiar-contabil de minim 5 ani obligatoriu
Cunostinte foarte bune de contabilitate si fiscalitate, legislatie specifica domeniului de activitate
Obligatoriu experienta utilizare sistem informatic Next up
Cunoștințe avansate operare PC ( Excel , Word)
Gandire analitica, atentie concentrata si distributiva
Orientare catre rezultate, autodisciplina
Spirit de observatie, capacitate de analiza a datelor pentru a detecta neconformitatile precum si sintetizarea informatiilor
Capacitate de organizare si prioritizare a sarcinilor proprii si de a lucra cu termene impuse
Abilitatati de comunicare / relationare cu toate nivelurile ierarhice ale companiei
Capacitatea de a lucra independent dar si in echipa

Descrierea jobului

Supravegherea gestiunii societatii si executia lucrarilor ce privesc situatiile contabile periodice, situatiile financiare anuale, alte rapoarte ce se cer potrivit ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂legislatiei;
Supravegherea lucrarilor si a evidentelor societatii in probleme de TVA si impozite, precum si supravegherea lucrarilor de intocmire a declaratiilor fiscale, conform reglementarilor legale in vigoare;
Analiza, control si identificare puncte slabe;
Asigurarea asistentei necesare pentru inlaturarea eventualelor dificultati financiare ale societatii.

Se ofera:
Mediu de lucru intr-o echipa profesionista
Salariu fix + tichete de masa
Program luni-vineri 9.30-18.00

COMPUTERLAND ROMANIA SRL angajeaza analist economic cu experienta cu norma intreaga in domeniul serviciilor
Publicat 4 Iun. 2024 Reactualizat 4 Iun. 2024 Expiră 4 Iul. 2024