Gratis

Analist de Credite, Bucuresti

Apt New Business Solutions S.R.L.

Candidatul Ideal

Profilul candidatului ideal:
  • Absolvent al Facultății de Finanțe-Bănci sau un domeniu conex.
  • Cunoștințe de analiză financiară și contabilitate.
  • Abilități excelente de utilizare a Microsoft Excel.
  • Bune abilități de organizare, gândire structurată și atenție la detalii.
  • Bune abilități de comunicare verbală și în scris.
  • Pragmatism și o bună orientare spre obținerea de rezultate.
  • Dorința de a învăța și de a evolua într-o carieră în domeniul financiar-bancar.
  • Spirit de echipă, dar și capacitatea de a lucra independent.

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui Analist de Credite pentru clientul nostru FINAGROM.
Având o cultură antreprenorială în care fiecare om contează ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀și contribuie activ și un sistem de valori organizaționale bazat pe dezvoltare, succes, inovație și sustenabilitate, FINAGROM este dedicată sprijinirii sectorului agribusiness românesc prin operațiuni personalizate de finanțare a producției, comerțului și investițiilor.

Ce responsabilități vei avea în calitate de Analist de Credite:
  • Colectarea, verificarea și evaluarea informațiilor financiare ale clienților.
  • Calcularea și analiza indicatorilor de risc pentru potențialii clienți și actualizarea rating-urilor pentru clienții existenți.
  • Întocmirea de analize financiare.
  • Realizarea rapoartelor specifice pentru activitatea de creditare.
  • Contribuirea la optimizarea procedurilor de monitorizare a creditelor și la gestionarea riscurilor.
Ce îți oferă această oportunitate:
  • Dezvoltare profesională: Vei beneficia de formare continuă și ocazia de a te dezvolta într-un domeniu financiar dinamic, cu impact direct asupra economiei agricole.
  • Mediu de lucru stimulativ: Vei lucra într-un mediu antreprenorial, orientat spre succes, inovație și sustenabilitate.
  • Salariu motivant.
  • Contribuție valoroasă: vei juca un rol activ în susținerea fermierilor și dezvoltarea sectorului agribusiness românesc, având un impact pozitiv asupra comunității.
Ești interesat/ă?
Dacă te regăsești în acest profil și ești gata pentru o nouă provocare profesională, APLICĂ!
Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024