Gratis

Analist date

BRAT

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Cunostinte avansate a MS Office, in special MS Excel
  • Experienta de lucru cu oamenii
  • Limba engleza la nivel de baza
  • Persoana organizata, cu abilitati de lucru in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Verifica, prelucreaza si integreaza datele de performanta monitorizate ale campaniilor publicitare.
  • Analizeaza si interpreteaza datele si realizeaza rapoarte ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀si prezentari pentru beneficiarii BRAT.
  • Asigura functionalitatea aplicatiilor utilizate in realizarea monitorizarii campaniilor publicitare si ofera asistenta tehnica catre beneficiari in vederea utilizarii acestora
  • Asigura functionalitatea tuturor proceselor implicate in realizarea monitorizarii campaniilor publicitare
  • Asigura relatia cu beneficiarii datelor de monitorizare
  • Intocmeste rapoarte periodice asupra evolutiei investiilor in publicitate

BRAT (Biroul Roman de Audit Transmedia) este organizatia industriei de media din Romania care masoara audienta presei scrise si a mediului online, auditeaza tirajele (presa scrisa) si monitorizeaza investitiile in publicitate (presa scrisa, online, radio si out-door).

BRAT este recunoscut ca reperul pietei de publicitate pentru presa scrisa si mediul online in ceea ce priveste rezultatele de audienta, tirajul publicatiilor sau traficul site-urilor web
Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024