Gratis

Analist credite

Central Europe Technologies

Candidatul Ideal

Ce cautam:

Cunoașterea limbii engleze (nivel A1/A2, B1/B2);
Diplomă de bacalaureat
Bune abilități de comunicare
Abilitatea de a analiza și sintetiza
Abilități organizatorice
Abilități de gestionare eficienta a timpului și prioritizare;
Spirit de echipă

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

Responsabil de verificările necesare în vederea finanțării dosarelor de credit;
Analiza profilului clientului și verificarea acestuia în ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈baze de date interne și externe;
Luarea deciziei finale în conformitate cu profilul clientului și respectarea procedurilor interne;

Descrierea companiei

Ce iti oferim:

• Platforma online de beneficii – personalizată în funcție de nevoile tale
• Abonament medical privat în cadrul Regina Maria sau Sanador
• Asigurare de viață
• Bonus anual de performanță și diverse bonusuri suplimentare
• 24 de zile de concediu de odihnă / an
• Acces la platforme de formare și well-being (cum ar fi Pluralsight, GoodHabitz, Hilio)
• Mod de lucru hibrid
• Diverse beneficii la birou precum masaj, fructe proaspete săptămânal, sală de jocuri, evenimente lunare de mic dejun și multe altele

Despre noi:

Facem parte dintr-unul dintre cele mai mari grupuri bancare din lume și coordonam proiecte IT și de Operatiuni.

Central Europe Technologies (CE.T) este un centru de servicii pentru Grupul BNP Paribas, sprijinind entitati din 19 țări și ne extindem în mod constant.

Situata în România, cu birouri în București și Brașov, compania reunește peste 350 de angajați, cu expertiză într-o gamă largă de tehnologii (Java, .Net, COBOL, testare manuală și automatizare) și diverse roluri operaționale (analiști de credite, ofițeri de colectare, administratori System Expert).

Despre cultura noastra organizațională:

Suntem mândri să creăm si să dezvoltăm aplicatii strategice de business pentru entitațile Grupului BNP Paribas din intreaga lume, păstrând in acelasi timp un nivel ridicat de servicii și oferind valoare adaugată clienților nostri.
Lucrând într-un mediu multicultural, încurajăm oamenii noștri să-și dezvolte talentele și abilitățile, oferind diverse oportunități de carieră și programe de mobilitate internă, în cadrul echipelor CE.T locale sau în alte entități din cadrul Grupului, atât în România, cât și în străinătate.
Apreciem experiența angajaților noștri prin menținerea unui mediu bine echilibrat, cu flexibilitate în ceea ce privește programul de lucru și grija pentru timpul personal al fiecăruia. Am îmbrățișat un mod hibrid de lucru, deoarece conexiunea socială este esențială pentru activitățile noastre de zi cu zi.
Diversitatea și incluziunea se numără printre valorile noastre fundamentale, deoarece CET este un angajator cu șanse egale. Prin urmare, ne angajăm să asigurăm oportunități de angajare indiferent de rasă, culoarea pielii, credințe, religie, naționalitate, origine etnică, vârstă, sex, orientare sexuală, stare civilă sau opinii politice.

Publicat 16 Iul. 2024 Reactualizat 15 Aug. 2024 Expiră 15 Aug. 2024