Gratis

Agent Vanzari Utilaje Agricole

SC PROINVEST SRL

Candidatul Ideal

Studii, abilitati, competente:
Minim studii medii, studiile superioare reprezinta un avantaj;
Permis de conducere categoria B – esential;
Cursuri de calificare in vanzari, preferabil pentru domeniul de activitate al firmei – reprezinta un avantaj;
Cunoasterea limbii engleze - preferabil nivel mediu sau avansat.
Buna cunoastere a pietei de utilaje agricole – reprezinta un avantaj;
Foarte bune abilitati de comunicare, relationare si persuasiune;
Atitudine proactiva, flexibila;
Integritate si bune abilitati de lucru in echipa;
Disponibilitate de deplasare in zonele de responsabilitate – esential;
Experienta de minim 2 ani in domeniul vanzarii de utilaje agricole – de preferat.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
Prezinta si promoveaza direct produsele Proinvest (utilaje agricole) prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti.
︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄Realizeaza planul zilnic de vanzari, stabilit in acord cu indicatorii urmariti;
Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor in zona utilajelor agricole.
Identifica nevoile clientilor si ofera suport acestora la formularea cererilor legate de achizitia de utilaje agricole;
Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora, gestioneaza corespunzator contractele de vanzare de care raspunde si termenele agreate;
Introduce datele despre client in baza de date (CRM); Extrage rapoarte de progres, verifica statusul vanzarilor folosind CRM;
Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti.
Participa la activitatile de promovare a produselor, organizate de catre Proinvest;
Intocmeste corect si la timp toate documentele aferente procesului de vanzare, rapoarte de activitate;

PROINVEST este o companie cu capital integral romanesc care isi are originile la inceputul anilor ’90. Fie ca vorbim despre achizitionarea de utilaje agricole, piese de schimb sau activitati de service, prin intermediul specialistilor, PROINVEST satisface necesitatile clientilor prin oferirea de solutii customizate, perfect adaptate fiecarei situatii in parte.

Prin legatura sa directa cu nume consacrate pe piata internationala a utilajelor agricole, PROINVEST a devenit o ancora de credibilitate care isi doreste sa dezvolte in continuare parteneriate stabile si de durata, oferind solutii inteligente pentru:

- achizitionarea de utilaje agricole performante noi si second hand;

- gama completa de piese de schimb pentru orice tip de utilaj achizitionat;

- consultanta de specialitate atat pentru achizitionarea de utilaje, piese de schimb, cat si pentru obtinerea resurselor financiare necesare;

- servicii de livrare rapida a pieselor de schimb pentru zona acoperita;

- servicii de servisare (diagnosticare si remediere) profesioniste prin intermediul echipelor de specialisti permanent instruiti.

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024