Gratis

Agent Vanzari Transport

FRA EXPRESS SRL

Candidatul Ideal

Agent Vanzari Transport in Alba Iulia cu prezenta 100% la birou.
  • Candidatul ideal ar trebui sa fie extrem de sociabil si sa se simta confortabil in interactiunile cu oamenii.
  • Capacitatea de a comunica eficient, de a asculta si de a stabili conexiuni cu clientii este esentiala.
  • Candidatul ar trebui sa fie bine organizat si sa poata gestiona eficient timpul si resursele.
  • Abilitatea de a mentine evidenta si de a respecta termenele este cruciala.
  • Candidatul ar trebui sa fie un bun agent de vanzari, cu capacitatea de a convinge si de a negocia cu clientii.
  • Experienta anterioara in vanzari este un avantaj.
  • Comunicare constanta cu departamentul OPERATIONAL pentru a coordona si executa cererile de transport.
  • Respectarea Targetelor de Performanta: Atingerea si depasirea obiectivelor de vanzari si performanta stabilite de companie.
  • Respectarea Programului de Birou: Mentinerea unui program de lucru consecvent si respectarea standardelor de etica profesionala si a politicilor companiei.

Descrierea jobului

  • Experienta anterioara in dispecerat transport sau vanzari de servicii de transport este “ un must “ .
  • Cunostinte solide ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀privind rutele de transport si gestionarea vehiculelor de 40 tone respectiv 3,5 tone.
  • Abilitati excelente de comunicare si negociere.
  • Capacitatea de a lucra bine sub presiune si de a gestiona situatiile de criza.
  • Cunostinte de utilizare a software-urilor de gestionare a transportului si a aplicatiilor GPS.
  • Cunostinte bune de operare PC, de utilizare a software-urilor precum Microsoft Office, aplicatii de e-mail si CRM este importanta pentru gestionarea eficienta a activitatilor si a relatiilor cu clientii.
  • Cunostinte de baza in domeniul legislatiei transporturilor si sigurantei rutiere.
  • Cunoasterea unei limbi straine constituie un avantaj (engleza, germana, franceza).
  • Atitudine proactiva si orientata spre rezolvarea problemelor.

FRA Express SRL este o societate cu raspundere limitata avand unic proprietar si administrator pe dl. Razvan Grancea, care astfel detine 100% din actiunile societatii.
Societatea a fost infiintata in anul 2015, si preluata de proprietarul actual la finele anului 2021, mai exact in luna Decembrie, avand ca si obiect de activitate principal codul CAEN 4941, transport rutier de marfuri si cod CAEN secundar 5229, alte activitati conexe transportului.
MISIUNEA: Suntem companie de transport si expeditii expres specializata in livrari cu timp critic. Impreuna cu partenerii nostri de incredere, seriosi si ambitiosi oferim solutii flexibile si inovatoare.
The Job is done quickly, perseverent, procedural si sistematic, cu asistenta 24/7/365.
Match-uim perfect cererile, in beneficiul tuturor partilor implicate si suntem maestri pe oferirea de solutii in situatii de criza. Astfel sustinem dezvoltarea, victoriile si abundenta clientilor si a partenerilor nostri.
Rezolvam orice nevoie de transport rutier sensibil.
VIZIUNE: Sa ne pozitionam in top 10 jucatori de servicii de transport european.
Oferim siguranta prin contracte garantate pentru parteneri si clienti. Actionam cu responsabilitate, curaj si pasiune, oferind servicii adaptate si optimizate pe nevoile clientului.
Ascultam si comunicam continuu cu clientii si astfel crestem parteneriate puternice.
VALORILE NOASTRE :
CURAJ - go big or go home
INTEGRITATE - conteaza pe noi
IDEALISM - cream lumea in care vrem sa traim.
PRESTIGIU - prin faptele noastre ocupam un loc de cinste in aceasta industrie

Publicat 19 Iul. 2024 Reactualizat 16 Aug. 2024 Expiră 18 Aug. 2024