Agent vanzari telesales - Digitalizarea constructiilor - B2B

BYTELAB S.R.L.

Candidatul Ideal

Cautam un agent de vanzari experimentat, dat fiind faptul ca veti fi primul nostru agent. Dorim sa gasim pe cineva care are destula experienta incat sa formeze noul nostru departament de vanzari(pentru produsul nostru: santieredigitale.ro). Agentul de vanzari va avea la dispozitie acces la o baza de date cu toate firmele de constructii si va trebui sa contacteze firmele si sa le propuna serviciul nostru de digitalizare, totodata va mentine relatia cu potentialul client pana acesta va deveni client.

Suntem interesati de o colaborare B2B, prin SRL sau PFA, nu angajare prin CIM.

Cerinte:
  • Este interesat de o colaborare B2B(SRL sau PFA)
  • A mai lucrat in domeniul vanzarilor cel putin 3 ani
  • E familiar cu utilizarea platformelor CRM(pentru a tine evidenta apelurilor si a relatiilor cu firmele de constructii)
  • Abilitati de organizare, planificare si negociere
  • Se simte confortabil sa vanda telefonic
  • Sa ia initiativa in a organiza si pune bazele departamentului de vanzari. Pe viitor sa fie deschis pentru coordonarea altor agenti
  • Bun coordonator si comunicator
  • Este interesat de o colaborare pe termen lung
  • Optional: A lucrat pe partea de vanzari pentru alte platforme IT(specifice industriei de constructii sau nu numai)
  • Optional: Experienta pe partea de coordonare a altor agenti de vanzari
Fiind un job remote, e de la sine inteles ca trebuie sa stie sa foloseasca laptop-ul + internet-ul foarte bine, deoarece toate informatiile vor fi introduse intr-un sistem CRM si totodata accesate de acolo.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Sa te familiarizezi cu aplicatia noastra(santieredigitale.ro)
  • Sa isi organizeze notitele pentru discutiile avute
  • Avand access la o baza ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄de date cu toate firmele de constructii, va trebui sa suni firmele de constructii si sa le povestesti despre aplicatia noastra si sa le propui sa o foloseasca
  • Sa menti relatia cu acei clienti potentiali si sa revii catre ei dupa o perioada
  • Sa iti planifici apelurile
  • Sa faci demo clientilor potentiali(daca isi doresc) si sa ii ajuti cu setarea contului
  • Sa iti atingi targetul lunar de vanzari(va fii decis la interviu)
  • Sa tii evidenta apelurilor si detaliile pentru fiecare client, folosind platformele noastre(sau altele, la propunerea ta)

Beneficii:
  • Pe langa salariul fix(colaborarea fiind B2B, salariul din anunt este brut, facturat luna de luna), comision din fiecare vanzare(procentul va fi selectat de comun acord la interviul de angajare)
  • Programul este flexibil, singura mentiune e ca apelurile catre firmele de constructii ar trebui facute intre orele 9 - 17:30(pentru a nu deranja), se pot face si in afara acelor ore doar la cererea venita din partea clientilor
  • In ziua de vineri, se lucreaza program scurt de 5 ore
  • Posibilitatea de a-ti lua zile libere platite(zile libere neplatite se pot lua oricand, in limita bunului simt, zilele platite se vor putea lua abia dupa 3 luni, perioada de proba)

Oferim servicii de digitalizare firmelor de constructii prin platforma santieredigitale.ro, pentru managementul santierelor de constructii si pentru managementul achizitiilor de materiale.

Produsul nostru se adreseaza firmelor de constructii care vor sa isi organizeze si digitalizeze managementul santierelor de constructii si managementul achizitiilor de materiale.

Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024