Agent Vanzari sau Distribuitor cosmetice organice in saloane

GLOBAL WELLNESS SYSTEM SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Agent Vanzari sau Distribuitor (PFA / SRL) cu experienta si portofoliu de clienti in domeniul beauty: saloane de infrumusetare, cabinete cosmetice, centre SPA, farmacii, magazine BIO, magazine on-line
Zonele de interes: Bucuresti, Ilfov, Buzau, Bacau, Iasi, Suceava, Botosani, Piatra Neamt, Timisoara, Oradea, Arad, Satu Mare, Maramures, Bistrita, Sibiu, Brasov, Mures, Arges, Dolj, Valcea,
Inclinatie si afinitate deosebita pentru produse organice, care sa nu contina componente chimice
Abilitati deosebite de comunicare, negociere si marketing
Prezenta dinamica, agreabila si comunicativa
Atitudine responsabila, capacitate de planificare, analiza si sinteza a datelor
Persoana foarte serioasa, organizata, cu intiativa, dornic sa invete lucruri noi
Disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara
Limba engleza bine
Experienta in utilizarea PC
Permis de conducere Cat. B (minim 1 an experienta)

Descrierea jobului

Prezinta, promoveaza, distribuie / vinde produsele din portofoliu catre saloane: produse organice profesionale pentru colorarea, tratamentul si ingrijirea parului de ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄la brandurile Natulique Danemarca (www.natulique.com), Dermorganic (www.dermorganic.com), Sim Sensitive (https://sim.fi/en) si produse organice pentru tratamente faciale, corporale, SPA, de la brandul Phyt'S France (www.phyts.com).
Dezvolta permanent portofoliul de clienti din domeniul profesional
Viziteaza periodic si pastreaza permanent legatura cu saloanele si/sau clientii
Preia comenzile si urmareste derularea acestora la clienti
Organizeaza prezentari tehnice la sediul salonului sau la sediul firmei
Obtine comenzi si contracte si urmareste finalizarea acestora, inclusiv incasarile
Monitorizeaza permanent activitatea concurentei pe piata
Participa si reprezinta firma la standuri, expozitii si alte manifestari de specialitate
Se asigura Comision pentru intermediere vanzari

Global Wellness System SRL este importator si distribuitor pentru produsele organice profesionale pentru colorarea si ingrijirea parului in saloane de la brandurile: Natulique, Dermorganic, Sim Sensitive, respectiv pentru tratamente faciale, corporale si SPA de la Phyt'S France. Detinem o Academie educationala si un Centru de infrumusetare GWS Organic Beauty Center, care este un centru model de servicii si de suport prin care promovam frumusetea si sanatatea deopotriva, avand ca deviza HEALTY HOLISTIC BEAUTY, unde organizam cu profesionalism seminarii de specialitate pentru clientii interesati si unde se poate beneficia de serviciile noastre in compania unor stilisti de prestigiu. Organizam seminarii de specialitate la sediul clientilor impreuna cu traineri autorizati de producator.
Produsele noastre reprezinta o prima linie completa de produse profesionale organice certificate pentru ingrijirea parului in saloane si pentru acasa (curatare, tratament si vopsire organica fara amoniac, cele mai protective, care reprezinta un tratament veritabil al parului), de calitate extrema, realizate cu uleiuri, extracte si ingrediente organice certificate, de calitate extrema, care se ridica la nivelul exigentelor oricarui tip de par.
Phyt's France ofera o fitocosmetica bioactiva la nivel profesional , fiind un concept complet (facial, corporal , SPA , make-up ) , oferind singurele produse profesionale 100% naturale , organic certificate cu Cosmebio si Qualite France , zero conservanti.
Mai multe detalii pe www.gwsconcept.ro si www.phytsromania.ro sau la telefin 0744302332
Publicat 30 Iul. 2024 Reactualizat 29 Aug. 2024 Expiră 29 Aug. 2024