Gratis

Agent Vanzari - Purina (Bucuresti / Prahova)

NESTLE ROMANIA S.R.L.

Candidatul Ideal

Nestlé Romania cauta o colega / un coleg pentru pozitia de Agent Vanzari Purina, pentru zona Bucuresti si Prahova.

La Nestlé ︎︀︁︎︅︆︊︅​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎vei descoperi o lume bazata pe respect – pentru noi insine, pentru colegi, pentru diversitate si pentru viitor. Respectul in cadrul Nestlé reprezinta mult mai mult decat o simpla politete – acesta ghideaza toate deciziile noastre, la fiecare nivel al organizatiei, conturand experienta pe care o oferim fiecarui angajat.

Știm ca unicitatea si succesul nostru sunt conturate de oamenii talentati care contribuie la dezvoltarea constanta a companiei. De aceea, punem in prim plan angajatii nostri si conditiile acestora de munca, iar siguranta si sanatatea sunt fundamentale in tot ceea ce facem, unul dintre obiectivele Nestlé fiind eliminarea accidentelor de munca.

Cum poti avea succes?
  • Experienta in vanzari - min. 2 ani
  • Absolvent de studii superioare
  • Limba engleza – nivel mediu
  • Carnet de conducere categoria “B”
  • Cunostinte despre piata si industrie FMCG
  • Abilitati de negociere, persuasiune si lucru in echipa
  • Comunicare, entuziasm, abilitati de prezentare.

Descrierea jobului

O zi obisnuita ar decurge astfel:
  • Asiguri realizarea obiectivelor lunare convenite prin atingerea indicatorilor de performanta (de vanzari, de ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂distribuție, de acoperire, de vizite, de frecvență de vizitare, merchandising, incasari) pentru zona atribuită.
  • Esti responsabil/a pentru executia planurilor in magazin pe canal si brand/produs, utilizand instrumentele de merchandising / POSM pentru a maximiza vanzarile.
  • Implementezi planurile si programele de comunicare catre consumator si de amplasare POSM pentru ca vizibilitatea brandurilor si disponibilitatea produselor sa fie consistenta pe termen scurt sau lung si in conformitate cu strategia stabilita.
  • Asiguri vizbilitatea brand-urilor Purina prin participarea la evenimentele de profil (expozitii, concursuri, congrese, workshop-uri, etc ) in conformitate cu planul comunicat.
  • Esti responsabil/a pentru colectarea de bani numerar și de coordonarea si monitorizarea platilor incasarilor de la clienti
  • Sprijini dezvoltarea planului de vânzări și a celor de canal/client/produse prin furnizarea de feedback cu privire la executarea activităților planificate.
  • Pui in aplicare, urmaresti si actualizezi planul de vanzari pentru zona alocata.
  • Monitorizezi zilnic performanta clientului fata de indicatorii definiti (vanzari/sales out, nivelul stocurilor, plasarea comenzii la timp, etc).

Descrierea companiei

“Good food, Good life”

In cadrul Nestlé suntem condussi de un scop simplu si bine definit: ne dorim sa imbunatatim calitatea vietii si sa contribuim la un viitor mai sanatos. De aceea, valorile noastre au la baza respectul: pentru noi insine, pentru ceilalti, pentru diversitate, si nu in ultimul rand, pentru viitor.

Cu ambitie si dorinta de a depasi limitele, vei avea acces la o multitudine de oportunitati, insa adevarata realizare provine din sansele pe care le creezi tu insuti. Nestlé sustine dezvoltarea fiecarui angajat, punand accentul pe responsabilitatea si autonomia individuala, asigurand un mediu favorabil aspiratiilor si ambitiilor pe ter lung: menun ritm de munca accelerat, o cultura bazata pe munca in echipa si o deosebita importanta acordata echilibrului dintre viata personala si cea profesionala.

In Romania, Nestlé este unul din cei mai importanti jucatori de pe piata de alimente si bauturi, portofoliul cuprinzand o gama larga de produse din diverse categorii, pentru a raspunde cererii consumatorilor.

La Nestlé vei intalni oameni extraordinari in fiecare etapaa a carierei tale si vei avea sansa de a evolua, invatand secretele celor mai iscusite minti din intreaga organizatie. Mediul nostru organizational global, asigura un spectru foarte vast de experiente si perspective, intr-o gama larga de profesii.

Daca iti doresti provocari noi si consideri ca ai uneltele necesare pentru a-ti depasi limitele si a evolua permanent, te asteptam in echipa noastra!

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 19 Oct. 2024