Gratis

Agent vanzari prin telefon

CHIS & CHIS SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal

Așteptăm să ni se alăture cineva care:
-este sociabil/-ă, entuziast/-ă și atent/-ă la detalii
-are abilități excelente de comunicare
-are o atitudine pozitivă și orientată către client
-acționează cu responsabilitate
-are capacitate de a lucra într-un mediu dinamic și orientat spre rezultate
-are cunoștințe de operare PC ( Excel, Word)

Experiența anterioară în vânzări sau în activități de call-center este un avantaj, însă nu un criteriu de excludere.

Descrierea jobului

- Contactarea portofoliului alocat de clienți existenți în vederea promovării și vânzării produselor companiei, în conformitate cu strategia stabilită.
- ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︅Extinderea portofoliului existent de clienți, prin prospectarea pieței și gestionarea eficientă a activității de follow-up.
- Oferirea informațiilor relevante și corecte despre produsele disponibile.
- Propune soluții adaptate nevoilor clienților, urmând procedurile interne stabilite.
- Urmărirea statusului comenzilor de la inițierea acestora și până la livrarea către client, asigurând un grad ridicat de satisfacție a clientului.
- Păstrează legatura cu alte departamente în vederea îndeplinirii sarcinilor la cel mai înalt grad de calitate.
- Îndeplinirea obiectivelor de vânzări stabilite și contribuție la creșterea vânzărilor.
- Menținerea unei baze de date actualizate a clienților.

Compensații și beneficii
- Salariu de bază fix + comisioane bazate pe performanță
- Program de munca fix, de luni pana vineri, in intervalul 08.30-17.00 (pauza de masă inclusă)
- Tichete de masă

Cu o bogată tradiție și experiență de peste 20 de ani, recunoscută în domeniul produselor din piatră naturală din Romania, Piatra Chiș este unul dintre principalii importatori și distribuitori de produse din granit, travertin si marmură la nivel național. Cu o retea formată din peste 24 de depozite si o echipă de peste 200 de angajați, suntem într-un dialog continuu cu clienții noștri oferind, pe lângă o gamă diversificată de produse, expertiza și calitatea unui serviciu de vânzare & post vânzare la cel mai înalt nivel profesional.
Vă așteptăm alături de noi!
Echipa Piatra Chis www.piatrachis.ro

Publicat 16 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 15 Nov. 2024