Gratis

Agent Vanzari Cluj-Napoca

SC. Thermopan SRL

Candidatul Ideal

  • Studii medii;Studii superioare
  • Experienta de minim 3-5 ani (sau mai mare) in vanzari directe;
  • Constituie un avantaj daca ati lucrat ca Area manager
  • Constituie avantaj experienta in domeniul materialelor de constructii;
  • ︃︈️︂︍︌︌︌​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈Abilitati de comunicare si relationare;
  • Aptitudini de planificare, organizare si stabilire a prioritatilor;
  • Abilitati de negociere;
  • Orientare catre client si rezultate;
  • Capacitate de lucru in echipa;
  • Experienta in dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii
  • Disponibilitate saptamanala pentru deplasari prelungite in toata tara;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunoastere pachet MS Office.

Descrierea jobului

  • Prezinta si promoveaza produsele companiei prin contactarea clientilor actuali si atragerea de noi parteneri;
  • Vinde produsele companiei ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄catre distribuitori ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︂si depozite de materiale de constructii;
  • Incaseaza facturile emise la termenele stabilite;
  • Administrare Key Accounts
  • Realizarea obiectivelor de vanzari zonale din planul de vanzari general;
  • Identificarea potentialilor clienti si largirea portofoliului de clienti existenti;
  • Gestionarea in timp optim a proceselor de ofertare, negociere, comenzi, livrare, plata si evolutia clientilor din zona alocata;
  • Monitorizarea concurentei;
  • Transmiterea in timp optim spre sediul societatii a informatiilor legate de oportunitati si amenintari in segmentul de piata pe care isi desfasoara activitatea;
  • Activitatea consta in 80% deplasari si 20% office, 80% hunting si 20% farmin
Beneficii:
  • Salariu fix (in functie de experienta) + comision din vanzari, bonusuri
  • Bonuri de masa, asigurare medicala privata
  • Masina de serviciu, laptop, smartphone

Compania a fost înființată în 1996, aflându-se în continuă creștere și evoluție. Focusarea noastră principală este producția de plasă din fibră de sticlă și o serie de profile din aluminiu, oțel și PVC. Clienții noștri principali sunt distribuitorii, depozitele și magazinele de retail din toată țara.

www.profeel.ro

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024