Gratis

Agent Turnaround Coordinator

GlobeGround
8 poziții

Candidatul Ideal

- organizat si atent la detalii, cu abilitati analitice;
- are abilitatea de opera cu notiuni si instructiuni precise, intr-un domeniu extrem de reglementat;
- capabil sa respecte termenele limita, sa recunoasca si sa faca fata dificultatilor cu promptitudine si eficienta;
- are abilitati de coordonare a echipei;
- lucreaza bine atat individual, cat si in echipa, in conditii meteo diverse – activitatea se desfasoara la aeronave;
- cunoaste limba engleza la nivel minim mediu.organizat si atent la detalii, cu abilitati analitice;

Descrierea jobului

- Coordonarea in deplina siguranta a tuturor operatiunilor la sol ce se desfasoara la aeronave:
- supervizarea activitatilor de descarcare/incarcare ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂a aeronavelor;
- raportarea modului de incarcare al aeronavelor catre Load Control;
- asistarea operatiunilor de push-back/engine start-up si de degivrare;
- asigurarea comunicarii datelor specifice la sosirea/plecarea aeronavelor.

GlobeGround Romania este market leader in domeniul ground handling services incepand cu anul 1992. Oferim servicii complete de ground handling pentru cele mai importante companii aeriene care opereaza la Aeroportul International Henri Coanda Bucuresti: Austrian Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines, Aegean Airlines, EL AL, Tarom.
Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024