Gratis

Agent Telesales- Call Center Outbound Iasi

SC OPEN MIND-GRUPPO OM SRL
10 poziții

Candidatul Ideal

Cautam persoane pozitive, increzatoare in capacitatile proprii care sa se alature simpaticei noastre echipe de vanzari, din departamentul de call center in sediul din Iasi!

Pentru a avea succes pe aceasta pozitie trebuie sa ai o atitudine pozitiva, capacitati excelente de comunicare si persuasiune, abilitati de relationare cu clientii si o pasiune pentru vanzari!

In acelasi timp ne asteptam sa fiti buni comunicatori, ascultatori remarcabili, cu putere de convingere si forta in argumentare, pozitivi in relatia cu clientii.

Descrierea jobului

Agentii Telesales contacteaza pe o baza de date preexistenta potentiali clienti si le prezinta produsele si serviciile companiei pentru care ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂lucram. Agentii trebuie sa cunoasca orice detaliu despre produsele/serviciile pe care le comercializeaza ca sa poata raspunde promt la orice intrebare pe care o adreseaza clientul si la posibilele obiectii ale acestuia pentru a reusi sa-si atinga cota de vanzari.

Cerinte:
  • abilitati excelente de comunicare interpersonale;
  • abilitati de lucru in echipa, adaptabilitate, responsabilitate;
  • persoane ambitioase, competitive, muncitoare;
  • cunostinte medii de calculator;
  • experienta ulterioara in marketing, vanzari, call center, relatii clienti este un plus.

Beneficii:
  • training in sediu platit, formare continua la locul de munca;
  • mediu profesionist de lucru, colegi simpatici;
  • program de lucru full time de luni pana vineri, nu se lucreaza in weekend;
  • posibilitatea de a avansa si a se dezvolta in cariera;
  • contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • pachet salarial baza compus din salariu fix plus tichete de masa in valoare de cca 700 Lei/luna, plus bonusuri de performanta si alte premii;
  • teambuilding-uri (de 2-3 ori pe an).
Ne place sa lucram impreuna dar si sa ne distram ori de cate ori avem ocazia!

Alatura-te echipei de vanzatori Open Mind si cu siguranta vei avea de invatat de la cei mai buni!

Grupul Open Mind a fost înființat în anul 2007 urmând ca în câțiva ani să devină leader pe piața din România în sectorul Business Process Outsourcing, impunându-se prin calitatea serviciilor oferite. În 2010, Open Mind își dublează numărul de angajați prin deschiderea unei noi filiale în Brașov. În 2016 încă o altă filială ia naștere în orașul Botoșani.

Activitățile din cadrul companiei nostre sunt: televanzarea proactivă (Teleselling/Outbound calls), și Telemarketing, stabilirea întâlnirilor de afaceri în sectorul business. Atât în sediul de la Brașov cât și în Iași avem și proiecte Inbound de asistentă tehnică software și hardware în domeniul IT- Information Technology și asistentă clienți.

Munca noastră presupune contacte cu diferite persoane zi de zi. Atitudinea și profesionalismul la telefon, comunicarea pozitivă, cum să fii persuasiv, empatia, capacitatea de a construi relații interumane cu clienții, precum și modul în care se desfășoară o convorbire telefonică, toate aceste noțiuni sunt explicate pentru fiecare proiect în parte, în cadrul training-ului inițial. Formarea continuă este de asemenea asigurată și structurată în funcție de nevoile profesionale de perfecționare ale fiecărui angajat în parte.

Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024