Gratis

Agent Rent A Car Aeroport Otopeni - Enterprise Romania

Enterprise Rent a Car
2 poziții

Candidatul Ideal

Student sau absolvent.
Posesor permis categoria B.
Cunoscator al limbii engleze.
Vesel si optimist.
Orientat catre client.
Sociabil si descurcaret.

Descrierea jobului

Locul de munca se afla in interiorul aeroportului Otopeni, localizat intre cele 2 terminale.
Programul de lucru se desfasoara in ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄ture, de luni pana duminica.
Venitul lunar mediu este de 4000-5000 lei net si contine salariu, bonusuri, tichete de masa.

Intampina clientii care sosesc la biroul Enterprise din aeroport.
Raspunde telefonic, pe email si personal oricaror solicitari venite din partea clientilor.
Prelucreaza rezervarile existente in sistem, conform procedurilor de lucru.
Preia solicitari noi si le opereaza in sistemul de rezervari, conform procedurilor de lucru.
Ofera servicii suplimentare clientilor, in conformitate cu nevoile acestora.

“Take care of customers and employees first, and everything else will follow.” Jack Taylor, fondator Enterprise Rent A Car, 1957, St. Louis, Missouri.

Enterprise Rent A Car este cel mai mare furnizor de solutii de transport din lume si face parte din Enterprise Holdings, alaturi de National Car Rental si Alamo Rent A Car.
Intregul holding are o echipa care numara peste 100.000 de oameni, opereaza in mai mult de 90 de tari, are o retea de peste 10.000 de sucursale si o flota alcatuita din peste 2 milioane de vehicule.
Valorile pe care este fondat Holdingul sunt onestitatea si integritatea. Enterprise crede in comunitati si munca dedicata; isi trateaza clientii ca si cum ar fi propria familie.

In Romania, Enterprise Rent A Car este reprezentata din anul 2016 de Eurolines Group.Are o echipa de 50 de oameni, 11 puncte de lucru, o flota de 750 de autoturisme si microbuze.

Eurolines Group functioneaza din anul 1995, este alcatuit din 10 companii si are o echipa alcatuita din 250 de oameni. Principalele liinii actuale de business sunt domeniile: hotelarie, rent a car, servicii de consultanta.
Din istoria de succes a Eurolines Group au facut parte activitatea de transport pe linii internationale care a functionat sub brandul Eurolines pana in 2017, cand au fost vandute catre operatorul de mobilitate FlixBus, precum si cea mai mare si complexa retea de a agentii de turism din Romania, TUI TravelCenter, care a devenit DerTour in anul 2019.
Din 2015, Eurolines Group opereaza Green Village 4* Resort (www.greenvillage.ro), aflat in Sfantu Gheorghe, Delta Dunarii si Green Dolphin Camping (www.greendolphin.ro). Al doilea proiect hotelier al Grupului il reprezinta Valea Verde Retreat, din Cund, Mures (www.valeaverde.com).

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024