Gratis

Agent Operational

Euro Team GB Spedition

Candidatul Ideal

Euro Team Gb Spedition S.R.L. își extinde echipa și este în căutarea unui Agent Operațional cu experiență, capabil să coordoneze eficient operațiunile de transport și să gestioneze relațiile cu transportatorii într-un mod profesionist

Cerinte:
  • Abilități excelente de organizare și coordonare: Capacitatea de a gestiona eficient operațiunile de transport și de a coordona echipe diverse.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune: Abilitatea de a gestiona termene strânse și situații de urgență într-un mod eficient și profesionist.
  • Cunoștințe solide în domeniul transporturilor și burselor de transport: Experiență în gestionarea cotațiilor și ofertelor din piață.
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare: Experiență în dezvoltarea și menținerea relațiilor profesionale cu partenerii și furnizorii.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Preluarea solicitărilor: Primul punct de contact pentru echipa comercială, asigurând prelucrarea promptă și corectă a solicitărilor.
  • Transformarea ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀cererilor în soluții: Gestionarea cererilor și cotațiilor, cu identificarea celor mai potrivite soluții, în conformitate cu așteptările clienților.
  • Coordonarea activităților operaționale: Corelarea resurselor disponibile cu nevoile clienților, pentru a asigura sincronizarea eficientă între transportatori și marfă.
  • Verificarea și validarea transportatorilor: Analiza și validarea partenerilor de transport, pentru a garanta respectarea standardelor de calitate și siguranță.
  • Monitorizarea pieței și analizarea burselor de transport: Realizarea de analize și rapoarte detaliate privind prețurile din piață, volumele de marfă și capacitățile disponibile.Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu transportatorii: Contactarea transportatorilor și consolidarea unei rețele solide de parteneri de încredere

Beneficii:
  • Training și dezvoltare profesională continuă: Veți avea oportunitatea de a participa la programe de formare și dezvoltare în cadrul unei echipe dinamice.
  • Pachet salarial competitiv: Salariul și beneficiile sunt direct corelate cu performanțele și rezultatele obținute.
  • Bonusuri și prime: Bonusuri de sărbători și alte beneficii suplimentare pentru a recunoaște și recompensa performanțele deosebite.Dacă sunteți o persoană dedicată, cu experiență în domeniul transporturilor și dornică să contribuie la succesul unei companii în plină dezvoltare, așteptăm cu interes aplicația dumneavoastră.

🚚Suntem o companie cu capital exclusiv românesc, având în spate o experiență de peste 7 ani în oferirea de servicii și soluții sigure și eficiente, care să respecte cele mai înalte standarde și valori de integritate, calitate și consecvență în transportul rutier internațional de marfă.

Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024