Gratis

Agent Imobiliar

SOVERMO S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

”Profesionalism, seriozitate, promptitudine”

Acestea sunt cele trei cuvinte care ne recomandă și standardul pe care îl promovăm cu fiecare apel telefonic, mesaj lăsat în mesageria vocală, mail, interviu, vizionare, colaborare și contract încheiat.

Suntem Blitz și reprezentăm de peste 13 ani pe piața imobiliară din Cluj și de doi ani la nivel național un reper în ce privește calitatea și profesionalismul serviciilor imobiliare în România, oferite printr-o rețea extinsă de birouri și francize în peste 18 orașe din România, de către o forță de vânzări de peste 350 de brokeri și colaboratori, animați de valorile etice Blitz, orientați către a servi nevoilor clienților lor și aflați într-o continuă dezvoltare profesională.

Am fost desemnați Agenția Anului 2021, 2022 si 2023 și Cel mai puternic brand în imobiliare, distincții care ne onorează dar și ne responsabilizează să ne profesionalizăm permanent serviciile de consultanță imobiliară, astfel încât, clienții noștri să câstige cât mai mult timp, să depună cât mai puțin efort, în timp ce iau cele mai bune decizii imobiliare favorabile lor, deoarece noi ”găsim proprietatea potrivită pentru fiecare client și clientul potrivit pentru fiecare proprietate”.

Candidatul Ideal ar trebui sa fie un adevarat vanator de oportunitati, cu o sete de succes si o abilitate nativa de a transforma un simplu apel telefonic intr-o oportunitate de aur. Experienta in vanzari, experienta in management si capacitatea de a vorbi cu usurinta la telefon sunt obligatorii. De asemenea, cautam pe cineva care sa fie antreprenorial si sa isi conduca propria entitate juridica (SRL, PFA etc.), dorind sa fie recompensat direct din rezultatele personale, cat si parte fixa.

Rol:

Responsabilitatea principala este aceea de a deschide, dezvolta si administra punctul de lucru Blitz.

Procesele de care esti responsabil:

- Gândirea proiectului cu planificare, actiuni si resurse

- Identificarea locatiei si administrarea logistica pentru a face punctul de lucru functional

- Implicarea in procesul de recrutare al agentilor

- Training si motivarea echipelor de agenti

- Definirea si comunicarea obiectivelor

- Urmarirea proceselor si a procedurilor

- Organizarea intalnirilor regulate de vanzari

- Managementul oamenilor cu care colaborezi

- Urmarirea indicatorilor de vanzari

- Urmarirea contului de profit si pierdere pe unitate

- Participa la/ organizeaza evenimente locale

Nu cerem experiență in imobiliare. Te învățăm noi tot ce trebuie să știi, prin programul nostru complet de formare.

Descrierea jobului

La Blitz vei beneficia de:
  • acces la un portofoliu vast de proprietati si clienti;
  • o echipa dedicata si profesionista ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃pentru suport;
  • traininguri si programe de dezvoltare personala si profesionala;
  • oportunitatea de a lucra intr-un mediu flexibil si dinamic;
  • sustinerea unui brand puternic recunoscut la nivel national;
  • program de lucru flexibil.
Indiferent daca esti un profesionist cu experienta sau incepator in domeniu, te asteptam sa aplici pentru o cariera de succes in industia imobiliara.

Blitz Bucuresti iti ofera posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesionist, cu oameni focusati sa se dezvolte atat profesional cat si personal.
Suportul primit in cadrul echipei este extrem de important la noi si facem tot posibilul sa iti usuram tranzitia catre succes.
Suntem deschisi sa dezbatem fiecare obiectie intalnita in discutiile cu clientii si sa venim su solutii.
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024