Gratis

Agent de Vanzari si Customer Service

Mogo IFN SA

Candidatul Ideal

Ce cautam:
•Experienta anterioara in vanzari min 6 luni;
•Experienta anterioara intr-un mediu Call Center sau Financiar bancar/non-bancar poate reprezenta un avantaj;
•Studii superioare sau in curs de finalizare;
•Cunostințe operare PC (MS Office, Windows);
•Atitudine proactiva, abilitati de lucru in echipa;
•Responsabilitate, adaptabilitate, autocontrol;
•Atentie la detalii, viteza de reactie, capacitate de comunicare si organizare;
•Abilitati puternice de interactiune si comunicare, verbala si scrisa, si negociere;

Descrierea jobului

Cautam un profesionist dedicat și pasionat sa se alature echipei noastre de Vanzari in ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︉calitate de Agent Customer Service. Daca iti dorești să lucrezi intr-un mediu dinamic, unde abilitatile tale vor fi apreciate, aceasta este o oportunitate pentru tine!

Ce vei face:
•Oferta clientilor in vederea inchiderii procesului de vanzare;
•Procesarea dosarelor de credit primite pentru a analiza profilul clientului si evaluarea ofertei la care acesta se incadreaza;
•Follow-up pe aplicatiile de credit active ramase in portofoliu si solutionarea dosarelor in termenele stabilite;
•Comunicarea constanta, clara si respectand termele limita atat cu clientii cat si restul departamentelor implicate in procesul de creditare si vanzare;
•Comunica clientilor conditiile de acordare a unui imprumut;
•Comunica și explica clienților detalii legate de contract (ofertare).

Fondată în 2012, compania Mogo este o institutie financiara activa in leasing financiar si credite in domeniul auto, cu prezenta in mai multe tari precum Letonia, Lituania, Estonia, Georgia, Polonia, Bulgaria, Moldova, Albania, Armenia, Bielarus, Ucraina si desigur Romania. Dezvoltarea dinamică a Mogo este posibilă datorită, printre altele, suportului de capital stabil si unei soluții tehnologice și eficiente de management al portofoliului de creanțe, care in prezent a ajuns la 90 de milioane de euro.

In Romania suntem in plina extindere , cu prezenta in Bucuresti, Timisoara, Cluj, Iasi, Brasov, Craiova, Galati, Constanta, Ploiesti si in curand si alte orase importante.

Publicat 25 Oct. 2024 Reactualizat 25 Oct. 2024 Expiră 24 Nov. 2024