Gratis

AGENT DE VANZARI PRODUSE STOMATOLOGICE

GASOM DS S.R.L.

Candidatul Ideal

Cautam coleg(a) pentru echipa noastra de vanzari. Te invitam alaturi de noi intr-un mediu placut si flexibil.

Candidatul ideal are:
  • Experienta de minim 3 ani in domeniul vanzarilor produselor stomatologice - conditie obligatorie
  • Resedinta intr-una din urmatoarele zone: Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Craiova, Sibiu
  • Studii medii; studiile superioare constituie un avantaj
  • Permis de conducere categorie B
  • Cunostinte de limba engleza: nivel avansat
  • Abilitati de planificare si de organizare a propriei activitati
  • Abilitati de comunicare, negociere si convingere sustinute de spirit de initiativa, putere de decizie si corectitudine
  • Orientare catre client, catre rezultate si atitudine pozitiva
  • Rezistenta la efort, flexibilitate, receptivitate si responsabilitate
  • Disponibil pentru deplasari in aria de acoperire
  • Dedicare exclusiva a timpului de lucru in interesul societatii.

Descrierea jobului

Responsabilitatile colegului/colegei vor fi:
  • Consolideaza si dezvolta portofoliul de clienti din zona acoperita(medicii stomatologi; chirurgi BMF, manageri de clinica ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁etc);
  • Prezinta, promoveaza si vinde produsele conform standardelor si politicii comerciale ale companiei, oferind solutiile potrivite cu cererea clientului;
  • Urmareste realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial si anual;
  • Preia comenzi de la clienti pentru produsele companiei, respectand preturile si conditiile comerciale;
  • Urmareste incasarea si recuperarea sumelor datorate de clienti in termenul agreat;
  • Redacteaza si transmite rapoartele solicitate de angajator cu privire la activitatea de vanzari;
  • Participa la training-uri si este in permanenta informat cu privire la produsele si serviciile din piata.
  • Se deplaseaza la sediul clientului pentru prezentari, pentru preluare de comenzi, pentru orice informatii suplimentare ce necesita prezenta lui, distribuie produsele livrate din sediu (dupa caz) etc.
Oferta noastra este:
  • Pachet salarial avantajos compus din salariu fix plus comision procentual din vanzari.
  • Masina de serviciu, telefon mobil, laptop
  • Baza de date, materiale de prezentare
  • Mediu profesional placut si flexibil
  • Instructaj si suport tehnic specific produselor companiei
  • Management orientat catre angajat, cu atitudine pozitiva catre nevoile personale ale angajatilor.

GASOM DENTAL SOLUTION este lider pe piata de echipamente laser si de materiale pentru stomatologie din Romania, oferind produse de renume in domeniu printre care se numara:
  • LiteTouch Dental Laser Er: YAG – laser stomatologic pentru toate tipurile de tesuturi
  • Medency Italia – lasere dioda de ultima generatia pentru diferite domenii medicale
  • Zimmer Biomet USA - sisteme de implanturi si protetica
  • Zimmer Biomet USA, Curasan - biomateriale
  • BrightTonix - sistem inovator pentru albirea dintilor.
Oferta companiei cuprinde, alaturi de produse, servicii complete pentru clienti si cursuri destinate medicilor stomatologi.
Viziteaza www.laser-dentar.com si www.gasom.ro si afla mai multe despre noi.
Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 11 Oct. 2024