Gratis

Agent de Turism

S.C.FIRST CLASS TRAVEL SRL

Candidatul Ideal

-pasionat de turism si calatorii
-dornic de invatare si autoperfectionare
-tinuta decenta
-calitati morale si standarde inalte
-flexibil, empatic, amabil, adaptabil
-rezistent la stress; gandire rapida; memorie foarte buna
-cunostinte de limba engleza la nivel mediu-superior
-cunostinte minime de geografie; nivel decent de cultura generala
-cunostinte foarte bune de utilizare PC, in special a pachetului Office (Excel, Word, Power Point, Outlook etc.); dexteritate in utilizarea Internetului si a retelelor sociale
-atitudine pozitiva, gandire analitica, viteza de reactie, foarte bune abilitati de comunicare si exprimare, atentie sporita la detalii
-disponibilitate pentru deplasari in vederea cunoasterii aprofundate a destinatiilor promovate
-domiciliu stabil in Oradea
Avantaje: cunoasterea altor limbi straine; brevet de agent de turism; experienta pe o pozitie similara; experienta in vanzari.

Descrierea jobului

-consilierea clientilor
-crearea, prezentarea, promovarea si vanzarea pachetelor turistice in agentie si online
-identificarea preferintelor clientilor si a solutiilor potrivite ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂acestora
-informarea corecta si completa a clientilor inaintea finalizarii vanzarii
-emiterea documentelor aferente fiecarei vanzari
-urmarirea incasarilor si a platilor aferente vanzarilor efectuate
-rezervarea serviciilor turistice, urmarirea si emiterea documentelor de calatorie

-mentinerea unei bune colaborari cu partenerii (agentii de turism, hoteluri, clienti)
-intretinere site
-participare la prezentari si tururi informative

Agentie de turism cu vechime de 13 ani, situata in centrul istoric al orasului.

Programul de lucru al agentiei: Luni–Vineri 10:00–18:00
Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 4 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024