Gratis

Agent de turism/ Consultant turism

Alfi World Travel S.R.L.

Candidatul Ideal

Ne căutăm un/o coleg/ă care să ne ajute în activitatea zilnică.

Pentru asta, ne dorim:
Să cunoști piața de produse turistice și să ai experiență de minim 2 ani în domeniu; experiența de lucru cu sistemele de rezervari B2B specifice industriei ;
Să fii orientat spre client, sociabil și comunicativ, să-ti placă să interacționezi cu oamenii atât la locul de muncă, cât și cu turiștii;
Să fii o persoana ordonată, organizată, punctuală și empatică;
Să ai bune cunoștințe de operare Microsoft Office;
Atitudine proactivă, deschisă, dornică dе dezvoltarea personală și rezistență la stres;
Cunoașterea limbii engleze, la nivel foarte bun, scris și vorbit.

Ce ar constitui un avantaj?
· Cunoașterea destinațiilor consacrate;
· Studii superioare - specializarea turism;
· Altă limbă dе circulație internațională.

Descrierea jobului

Rolul tău:
· Susținerea procesului de vânzare în totalitate: preluarea promptă a cererilor și consilierea turiștilor în alegerea pachetului de ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︂servicii turistice, trimiterea ofertei, follow up, rezervare în sistemele furnizorilor, trimitere informări de plecare / condiții de călătorie, oferirea de asistență în cazul urgențelor, solicitare feedback la returul din vacanță;
· Menținerea relației cu clienții pe parcursul călătoriei; daca este cazul, rezolvarea eventualelor probleme;
· Emiterea documentelor specifice rezervării (factură, contract, documente de călătorie și informări de plecare etc);
· Urmărirea încasărilor și plăților pentru rezervările efectuate;
· Menținerea legăturii cu furnizorii de servicii, interni și externi;
· Întreținerea website-ului prin actualizarea informațiilor despre destinații/ hoteluri, în perioadele mai puțin aglomerate.

Ce oferim?
Salariu fix + Bonusuri în funcție de performanță;
Mediu de lucru plăcut, alături de o echipă tânără și prietenoasă;
Posibilitatea de a participa la cursuri de pregătire profesională;
Posibilitatea de a participa în infotripuri în țară și în străinătate;
Program de lucru de luni până vineri (10:00-18:00), nu se lucreaza în week-end și nici de sărbători legale;
Locație centrală, accesibilă din orice punct al Bucureștiului, zona Unirii.

ALFI Travel este o agenţie de turism care a luat naştere din dorinţa de a ajuta iubitorii de călătorie să găsească cele mai bune oferte de vacanţă. Suntem specializati in vacanțe leisure B2C, în special în destinații precum Egipt, Turcia, Grecia, Spania, România, Bulgaria dar și destinații exotice. Suntem orientați către promovarea online a serviciilor oferite. ALFI Travel este un motor de căutare vacanțe care integrează cei mai mari turoperatori, generând la fiecare afișare cel mai mic preț disponibil în momentul căutării. Acesta permite personalizarea fiecărei oferte punând la dispoziția utilizatorului instrumente de căutare inteligente pentru a transforma experiența rezervării vacanței ideale într-una cât mai plăcută. Fiind conceput ca un portal de vacanță, acesta are la bază o tehnologie ultra-performantă, integrând milioane de oferte de la cei mai mari tour-operatori și generând în timp real cele mai bune preturi pentru pachetele de călătorie. https://alfitravel.ro/

Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 17 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024