Gratis

Administrator baze de date SQL

CEMACON SA

Candidatul Ideal

Căutam un Administrator de baze de date ce va fi responsabil pentru dezvoltarea, performanța, integritatea și securitatea sistemelor de baze de date ale companiei. Scopul este de a oferi un flux continuu de informații luând în considerare atât structura de date (backend), cât și accesibilitatea pentru utilizatorii finali (frontend).

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Gestionezi baze de date;
• Participi la proiectarea și implementarea bazelor de date;
• Oferi suport și instruire, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄proactiv și reactiv, pentru gestionarea datelor utilizatorilor;
• Efectuezi teste și evaluări în mod regulat pentru securitatea, confidențialitatea și integritatea datelor;
• Îndeplinești sarcini de întreținere de rutină și monitorizezi performanța bazei de date,
• Instalezi, configurezi și actualizezi software-ul bazei de date și instrumentele aferente.
• Implementezi modificări și aplici noi patch-uri și versiuni (update, upgrade) atunci când este necesar.
În zona de securitatea datelor și conformitate:
• Te vei asigură de bune practici de securitate a datelor;
În zona de optimizarea performanței și mentenanță:
• Identifici și rezolvi problemele de performanță ale bazei de date;
• Monitorizezi bază de date, efectuezi și planifici capacitătea acesteia pentru a anticipa nevoile viitoare de stocare;
În zona de documentare și raportare:
• Te vei ocupa de documentația și raportarea în ceea ce privește securitatea și performanța bazei de date;
Cerințe și abilități:
• Experiență de lucru dovedită ca administrator de baze de date cu minim 3 până la 5 ani de experiență de lucru în domeniu;
• Cunoștințe excelente de backup de date, recuperare, securitate, integritate și limbaj SQL;
• Cunoștințe solide despre sistemele de gestionare a bazelor de date, cum ar fi Microsoft SQL Server.
• Ești familiarizat cu proiectarea, documentarea și scrierea de cod specific bazelor de date și limbaje de programare API.

Pachet oferit:
• Pachet salarial ofertant, compus din salariu fix motivant,
• Bonus de performanță;
• Tichete de masă,
• Prime de Paște și de Crăciun;
• Prime conform Contractului Colectiv de Muncă;
• Asigurare de accident;
• Integrare rapidă și plăcută într-o echipă de profesioniști dedicați și motivați;
• Oportunități de dezvoltare profesională în cadrul Grupului;

CEMACON SA este cel mai mare producător de blocuri ceramice cu capital românesc şi liderul pieței din Transilvania.

Cu peste 52 de ani de experiență în industria materialelor de construcții, compania operează 3 mari capacități de producție situate în județul Sălaj, România, două de cărămidă și una de buiandrugi și furnizează produse inovatoare, care aduc plus-valoare utilizatorilor, obținute la costuri de producție foarte competitive.

CEMACON SA este companie listată la Bursa de Valori Bucureşti.

La CEMACON înțelegem importanța datelor tale cu caracter personal, motiv pentru care te încurajăm să accesezi www.cemacon.ro și să citești “Politica de confidențialitate” privind drepturile cu privire la datele pe care ni le incredinteazezi aplicând la un rol care te interesează.

Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024