Gratis

ADMINISTRATOR APLICATII

CIT One SA

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Administrator Aplicatii entuziast și dedicat pentru a se alătura echipei noastre dinamice și în creștere, din cadrul Departamentului IT! Dacă ai experiență în domeniu, ai lucrat cel puțin 5 ani în administrarea aplicațiilor IT și/ sau baze de date, te invităm să aplici pentru postul nostru disponibil.

Candidatul ideal are:
  • minim 5 ani de experiență având ca activitate principală administrarea de aplicații și/ sau baze de date;
  • studii superioare finalizate în domeniul IT sau Tehnic;
  • cunoștințe avansate de instalare/ configurare/ mentenanță servere web: Apache și IIS instalate pe platforme Windows sau Linux (RedHat și Ubuntu);
  • cunoștințe de administrare a servere-lor de tip Middleware și Java server runtime;
  • cunoștințe de configurare/ mentenanță și monitorizare a sistemelor de operare Windows și Linux, asftel încat să asigure funcționarea în parametrii normali a aplicațiilor;
  • experiență în utilizarea bazelor de date Oracle, SQL server și MySQL (instalare/ configurare/ mentenanță);
  • experiență în implementarea de proiecte de aplicații în medii de tip Enterprise (infrastructuri IT complexe).

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
  • administrează aplicațiile utilizate în cadrul companiei;
  • asigură legătura din punct de vedere Operațional cu furnizorii de aplicații și ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂furnizorii de servicii;
  • acordă suport local IT și asigură suport pentru activitatea celorlalte funcții din cadrul departamentului IT;
  • urmărește incidentele din zona de aplicații IT și se asigură că rezolvarea acestora se face în SLA-urile agreate;
  • asigură rezolvarea incidentelor din aria sa de responsabilitate și în urma identificării cauzei propune soluții tehnice sau cerințe de dezvoltare pentru înlăturarea cauzelor care pot genera alte incidente;
  • participă la proiectarea/ modificarea sistemului informatic al companiei și propune soluții sau inițiative/ proiecte pentru îmbunătățirea acestuia.

AVANTAJE ȘI BENEFICII:
  • salariul tarifar ce va fi completat de bonusul anual de performanță obținut în urma evaluării performanței, dar și de alte beneficii.

BENEFICII:
  • tichete de masă în valoare de 30 lei/zi, a căror valoare se poate modifica anual
  • cadouri de Paște, Crăciun, 8 Martie, 1 iunie
  • asigurare medicală, pensie facultativă, indemnizatie creșă, indemnizație pensionare
  • program de lucru hibrid
  • zi liberă plătită cu ocazia zilei de naștere
  • concediu de odihnă în funcție de vechimea în muncă - de la 21 zile lucrătoare până la 27 zile lucrătoare anual
  • oportunități de dezvoltare și promovare
  • locație accesibilă, într-un complex de birouri nou construit, cu acces facil la metrou și transport de suprafață
  • mediu de lucru plăcut și bine organizat, cu toate instrumentele necesare pentru a face performanță

Fondată în 2009, CIT One este o companie specializată în gestionarea numerarului și a valorilor în România.

Ne dedicăm să oferim servicii de înaltă calitate pentru procesarea și stocarea valorilor, asistență tehnică pentru ATM-uri, transport de valori și soluții pentru depunerea numerarului.

CIT One colaborează cu jucători importanți din diverse industrii, inclusiv bănci, farmacii și magazine de proximitate, oferindu-le soluții personalizate și sigure pentru toate nevoile lor de gestionare a numerarului.

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024