Gratis

Achizitor Tehnic

SC Rondocarton SRL

Candidatul Ideal

· Experienta minim 2 ani intr-un domeniu asemanator;
· Studii superioare in domeniul economic, logistic sau managmentul lantului de aprovizionare, constituie un avantaj;
· Cunoastinte avansate de Microsoft Office;
· Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
· Cunostinte in domeniul tehnic, operare in sisteme ERP;
· Capacitate decizonala si responsabilitate;
· Abilitati analitice si orientare catre detalii;
· Abilitati excelente de negociere;

Descrierea jobului

· Planifica activitatea de achizitii cu materii prime, materiale si servicii pentru buna desfasurare a activitatii;
· Identifica noi furnizori ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂si mentine costul de materii prime, materiale si servicii in limita indicatorilor stabiliti de companie si a politicilor acesteia;
· Emite comenzile necesare catre furnizorii agreati si verifica statusul comenzilor in derulare;
· Actioneaza pentru solutionarea intarzierilor sau a altor probleme aparute in legatura cu acestea
· Urmareste inchiderea fluxului de achizitii prin solicitari active a statusului de la toti beneficiarii interni
· Verifica valoric facturile inregistrate si se asigura de rectificarea neconcordantelor aparute in ERP intern in vederea efectuarii platilor;
· Negociaza si reinnoieste contractele, actele aditionale si aspectele comerciale in colaborare cu superiorul direct (pret, termene de livrare, de plata, conditii, etc) si se asigura ca obtine raportul optim calitate-pret pentru produsele si serviciile necesare solicitate de catre departamente interne ale companiei;
· Se asigura ca toate informatiile relevante din contracte sunt comunicate departamentelor interesate
· Identifica, evalueaza si selecteaza furnizori noi si alternativi in colaborare cu superiorul direct pentru toate categoriile de produse din portofoliul companiei conform strategiei;
· Centralizeaza ofertele obtinute in baza de date a departamentului, analizeaza ofertele si transmite lista obtinuta catre superiorul direct pentru discutarea si aprobarea furnizorului si a ofertei;
· Instiinteaza periodic furnizorii cu privire la standardele, normele si procedurile interne care trebuiesc respectate. Participa activ la evaluarea furnizorilor;
· Actualizeaza in ERP si in rapoartele interne lista de preturi pentru produsele achizitionate;
· Pregateste si efectueaza calculele necesare realizarii bugetului de achizitii si a revizuirilor acestuia pe furnizorii pe care ii gestioneaza;

Beneficiile oferite:
· Tichete de masa de 35 de lei;
· Transport asigurat/decontat;
· Al 13-lea salar;
· Prima de Paste si de Craciun;
· Tichete cadou de Craciun si de Paste;
· Tichete cadou de 1 Iunie si in Decembrie pentru copiii minori ai angajatilor;
· Zile de concediu suplimentare (in functie de vechimea in companie);
· Bonus de recomandare;
· Bonus de angajare.

Grupul Rondo Ganahl este un grup Austriac care isi are radacinile în 1797. Afacerea de baza este fabricarea / colectarea hartiei si producerea de ambalaje din carton ondulat.

Cu cele mai moderne utilaje se produc ambalaje de cea mai inalta calitate, stabilindu-se noi standarde in industria cartonului ondulat si oferind clientilor produse fabricate cu precizie si imprimate in mod impecabil.

Rondo Offset, un principal furnizor de ambalaje tiparite offset din hartie si carton duplex/triplex, a fost achizitionata in decursul anului 2019 de catre grupul Rondo Ganahl prin subsidiara sa din Romania, Rondocarton.

Prin aceasta achizitie, Rondocarton intentioneaza sa-si intareasca si sa-si extinda portofoliul, consolidand si mai mult pozitia de unic partener de solutii de ambalat pentru clientii sai.

Publicat 7 Iun. 2024 Reactualizat 6 Iul. 2024 Expiră 7 Iul. 2024