Gratis

Achizitor piese utilaje agricole si constructii

UTILBEN

Candidatul Ideal

  • Experiență de minimum 2-3 ani într-un post similar;
  • Studii superioare finalizate în economie, business sau inginerie economică;
  • Cunoștințe foarte bune de calculator în Microsoft Office (Word, Excel, PPT), în alte sisteme de software și sisteme de gestionare a stocurilor (ERP);
  • Cunoștințe bune de limba engleză;
  • Atenție la detalii și standarde înalte pentru controlul calității;
  • Abilități de comunicare și negociere;
  • Cunoștințe financiare și contabile pentru calcularea marjelor, profitului brut și reducerilor;
  • Înțelegere a managementului lanțului de aprovizionare și a logisticii;
  • Abilități de achiziții și de gestionare a stocurilor.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Lansarea de comenzi piese către furnizori după ce te vei asigura ca identificarea lor a fost făcută corect;
  • Informarea solicitantului achiziției despre termenul de livrare și despre toate modificările care apar legate de acest termen
  • Completarea registrului de achiziții cu datele necesare
  • Negocierea discounturilor cu furnizorii în funcție de politica companiei
  • Identificarea de furnizori noi și stabilire termene contractuale
  • Stabilirea împreună cu furnizorii, modul de efectuare al retururilor pentru piesele neconforme
  • Informarea furnizorilor legat de toate blocajele apărute în relația cu ei și găsirea de alternative pentru aprovizionarea cu piese în regim de urgență
  • Verificarea achitării facturilor
  • Verificarea marjelor realizate pentru categoriile de produse
  • Realizare analize de prețuri și a rapoartelor lunare legate de stocuri, rulaj și stoc mort
Beneficiile pe care ți le oferim:

Vei primi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a-ți face treaba și pentru a obține rezultate excepționale. La UTILBEN, susținem și recompensăm performanța. Acest lucru înseamnă că vei fi răsplătit financiar pe măsura reușitelor tale. Vei primi un salariu motivant și bonusuri în funcție de indicatorii de performanță stabilite. De asemenea, oferim tichete de masă și decontarea transportului. .

Vei lucra într-o echipă dinamică și performantă, care transformă organizația UTILBEN din bună în excelentă. În plus, compania noastră încurajează dezvoltarea personală, așa că vei beneficia de instruire de specialitate și te vei putea perfecționa în domeniile tale de interes, astfel încât să devii expert în mai multe domenii!

Mai mult decât atât mai poți beneficia și de următoarele:
  • Bonus de performanță;
  • Tichete de masă;
  • Decontare transport;
  • Abonament de servicii de sănătate;
  • Asigurare de sănătate și de viață;
  • Training inclus;
  • Diferite evenimente pentru angajați: celebrări, Ziua Companiei.

Descrierea companiei

Cine suntem noi?

UTILBEN este o companie aflata in topul vanzarilor de utilaje agricole si de constructii in Romania. Avem o experienta de peste 18 ani in domeniu, timp in care am stabilit relatii solide cu peste 500 de furnizori de echipamente fiabile din intreaga lume. Oferta de utilaje si atasamente agricole si de constructii cuprinde peste 30.000 de produse, regasite pe site-ul www.utilben.ro. Grupul UTILBEN are o cifra de afaceri de peste 22 milioane de euro pe an.

Suntem o echipa unita si ne comportam ca atare. Vom face tot posibilul sa te integrezi rapid in compania noastra, iar procesul de invatare sa fie cat mai facil. De-abia asteptam sa invatam lucruri de la tine si sa facem treaba buna impreuna!

Publicat 23 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 22 Sept. 2024