Gratis

Account Manager Public Sector

Power Net Consulting

Candidatul Ideal

- Diplomă de licență în domeniul IT, afaceri sau un domeniu relevant - experiența suplimentară în sectorul public constituie un avantaj.
- Experiență de lucru anterioară în vânzări sau management de conturi în sectorul IT, preferabil cu focus pe sectorul public.
- Cunoștințe solide în soluții IT și tehnologii relevante pentru sectorul public.
- Abilități excelente de comunicare și negociere, capabile să interacționeze eficient cu stakeholderi din sectorul public.
- Abilitatea de a înțelege și de a răspunde nevoilor și așteptărilor clienților.
- Abilitatea de a gestiona multiple proiecte și priorități într-un mediu dinamic.
- Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

Ca Account Manager pentru sectorul public în domeniul IT, vei fi responsabil pentru gestionarea și dezvoltarea relațiilor cu clienții din ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂sectorul public, asigurându-te că soluțiile și serviciile IT oferite sunt aliniate cu nevoile și cerințele acestora. Vei colabora strâns cu echipele interne și cu clienții pentru a livra soluții inovatoare care să răspundă provocărilor specifice ale sectorului public.

Responsabilități:

Gestionarea relațiilor cu clienții: Dezvoltarea și menținerea relațiilor solide cu clienții din sectorul public.
Înțelegerea nevoilor clientului: Analiza cerințelor și provocărilor specifice ale clienților din sectorul public și propunerea de soluții IT personalizate pentru a răspunde acestor nevoi.
Elaborarea ofertelor: Crearea și prezentarea ofertelor comerciale, a propunerilor și a soluțiilor tehnice adaptate cerințelor clienților.
Negocierea contractelor: Negocierea termenilor și condițiilor contractuale pentru a asigura un acord favorabil atât pentru client, cât și pentru companie.
Monitorizarea implementării: Supravegherea implementării soluțiilor IT și asigurarea că livrările sunt conforme cu specificațiile și termenele stabilite.
Gestionarea problemelor: Identificarea și rezolvarea eventualelor probleme sau dificultăți întâmpinate de clienți în utilizarea soluțiilor IT.
Raportare și analiză: Pregătirea rapoartelor periodice privind starea proiectelor, performanța și satisfacția clienților, și prezentarea acestora echipei de management.

Power Net Consulting este unul dintre cei mai importanţi furnizori de soluţii informatice integrate din România. Experiența acumulată, investitia continuă in educația si formarea profesională a specialiștilor noștri și, nu in ultimul rând, parteneriatele solide cu unii dintre cei mai puternici producatori mondiali de produse și sisteme informatice sunt atu-urile care ne recomandă ca furnizor de solutii fiabile si eficiente, cu aplicabilitate in variate domenii de activitate și multiple industrii. Pentru mai multe detalii vizitati site-ul nostru: www.power.

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 11 Sept. 2024 Expiră 11 Oct. 2024