Gratis

Account Development Representative

PepsiCo

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Permis de conducere Cat. B
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
  • Experienta in domeniul vanzarilor de minim 2 ani
  • Gandire analitica si intelegere financiara
  • Cunostinte bune de operare Microsoft Office (Excel, Power Point, Word)

Descrierea jobului

CEEA CE TE FACE PE TINE UNIC, NE FACE PE NOI MAI BUNI

Esti in cautarea unei noi provocari? ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄Esti pregatit sa iti dezvolti cariera? Aplica acum!

În PepsiCo România schimbăm jocul, mutăm munții și facem istorie. Suntem un grup divers, răspândit în 200 de țări și uniți printr-un set comun de valori și obiective. De aceea, performăm cu scop. Împreună, deschidem noi drumuri, reușim, sărbătorim și nu ne mulțumim niciodată cu locul al doilea. La PepsiCo, ne angajăm să performam bine ca indivizi și în echipe, pentru a consolida compania ca Intreg.

Ești pasionat de domeniul vanzarilor și vrei să te alături unei companii dinamice și internaționale, ca parte a echipei noastre?

Ce oferim:
  • Tichete de masa & Prima de vacanta
  • Abonament medical privat & Asigurare de viata si accident
  • Produse PepsiCo
  • Masina de serviciu
  • Dezoltare (Cursuri interne) si crestere intr-o companie multinationala, Global Top Employer, intr-o echipa tanara si dinamica

Responsabilitati:
  • Viziteaza zilnic un anumit numar de clienti, cu focus specific pe fiecare client
  • Negociaza si asigura un nivel de executie in conformitate cu politicile PepsiCo
  • Este responsabil de dezvoltarea clientilor prin cresterea portofoliului si prin obtinerea de plasari suplimentare
  • Transmite zilnic rapoarte de vanzari in vederea optimizarii procesului si a strategiei de vanzari
  • Mentine continuu relatia cu clientii si le ofera asistenta si solutii de rezolvare optima a situatiilor dificile
  • Interactioneaza cu echipa de vanzari si coordoneaza activitatea agentilor pentru a asigura realizarea obiectivelor de executie
  • Negociaza contractele cu clientii din zona alocata si sa se asigura de implementarea lor
  • Propune departamentelor de Trade marketing, dezvoltare si Traditional Trade, noi instrumente si abordari, cu scopul de a pune in aplicare cu succes a planurilor de dezvoltare pentru clientii de top

Descrierea companiei

Cine suntem noi:

PepsiCo a intrat pe piata romaneasca in 2004, achizitionand compania Star Foods, devenind astfel unul dintre principalii jucatori de pe piata Snacks-urilor din Romania. PepsiCo România are, de asemenea, un portofoliu variat de băuturi (cum ar fi Pepsi, Prigat, 7UP, Mirinda, Evervess, Gatorade, Lipton). Atât băuturile, cât și gustările provin de la două fabrici - Star Foods SNACKS, din Popești-Leordeni și Dragon Beverage din Dragomirești, ambele situate în apropiere de București.

Cu peste 1.400 de angajați, PepsiCo România a obținut în 2024 certificarea internațională Top Employer, acordată de Institutul Top Employers din Olanda, pentru al unsprezecelea an consecutiv. Ca si companie, ne angajăm să promovăm un mediu pozitiv și incluziv și să creăm oportunități semnificative pentru ca angajații săi să aibă un impact, să dobândească noi abilități și să-și construiască cariere de succes.

Suntem un angajator cu șanse egale. Toți solicitanții calificați vor fi luați în considerare indiferent de: rasă, culoare, sex, vârstă, origine națională, religie, orientare sexuală, identitate de gen, statut de veteran protejat sau orice altă caracteristică protejată de lege.
Publicat 14 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 13 Nov. 2024