Gratis

Sculptor Scenograf

Scenoart Construct Group S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm un sculptor scenograf dedicat și talentat pentru a se alătura echipei noastre creative.
Candidatul ideal va avea experiență si talent în sculptarea diverselor materiale in special polistiren, pentru a crea elemente scenografice inovatoare și captivante.
Va colabora strâns cu designerii pentru a da viață viziunilor scenice și pentru a contribui la reușita producțiilor noastre.
Cerinte:
Experiență si talent în sculptură scenografică
Abilități artistice remarcabile și precizie în detalii
Cunoașterea diferitelor materiale și tehnici de sculptură
Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient
Creativitate, inițiativă și pasiune pentru arta scenografică

Descrierea jobului

Crearea de sculpturi și elemente scenografice conforme cu cerințele artistice și tematice
Lucrul cu diferite materiale precum lemn, polistiren, metal etc.
Colaborarea activă cu echipa artistică și tehnică pentru a asigura coerența și eficacitatea producțiilor
Pregătirea și întreținerea materialelor și instrumentelor de sculptură
Respectarea termenelor limită și gestionarea eficientă a timpului în cadrul proiectelor
Program fix de la ora 8.00-16.30 de luni pana vineri, in locatia din Oradea.
Salar atractiv in functie de experienta si performanta.

ThematiQ este o divizie a companiei Scenoart Construct Group SRL. In Oradea avem 1000 mp spațiu de producție si 4500 mp depozit logistic, prin care oferim soluții personalizate de închiriere si vânzare decoruri profesionale clienților din Romania si spațiul european. Activitatea principală a societății este crearea și producerea de elemente decorative tematice pentru Centre Comerciale, Autorități Locale, Parcuri de Distracții și Industria Hotelieră, unde oferim spre închiriere sau achiziție diverse concepte și elemente decorative tematizate în specificul diferitelor evenimente de sezon, cum ar fi: Crăciun, Primăvară-Vară, Paște, Haloween, Valentine’s Day, etc. In urma dezvoltării susținute, societatea noastră a deschis o unitate de producție proprie unde avem constant angajați cu normă întreagă designeri, sculptori, pictori și alți artiști plastici unde realizăm după conceptul nostru diverse decoruri tematice. Societatea noastră investește constant în educarea și formarea profesională a angajaților prin colaborări cu școlile de profil din zonă precum organizarea de traininguri și pregătiri periodice profesionale. Scurta istorie: • din 2014 - suntem prezenți in fiecare an cu stand propriu în Frankfurt, Germania la ChristmasWorld - cel mai mare târg de profil din lume, fiind singura companie românească participantă la acest eveniment. • 2015 - realizăm primul parc de distracții în România, direct, fără intermediari, construit în Parcul Herăstrău din București, pe nume Miramagica unde am realizat de la concept până la decoruri și implementarea acestuia • Deschidem un showroom de 1500 mp în Germania, la Fulda • 2016 - începem construcția celui mai mare parc de distracții din România la Brașov pe Șos. Cristianului, pe nume Superland, unde am realizat conceptul vizual, realizarea decorului și implementarea acestuia • Organizăm Târgul de Crăciun din Gent - Belgia în parteneriat cu o agenție locală • Suntem pentru prima dată în top 10 companii românești organizat de Camera de Comerț a României • 2017 - deschidem în Germania o companie independentă cu numele de Justin’s Design GmbH cu sediul actual în Stuttgart • Organizăm Târgul de Crăciun din Oradea alături de Primărie prin Agenția de Promovare a Turismului • Organizăm Târgul de Crăciun din Ajaccio, pe insula Corsica prin intermediul unei agenții locale • 2018 - avem în portofoliu peste 8 centre comerciale din Germania, în administrare directă pentru decoruri de evenimente • Realizăm în Torino parcul de distracții LeGru City, un parc de interior desfășurat pe o suprafață de peste 10 000 mp • Organizăm Târgul de Crăciun din Saint-Tropez și Istres, Franța, prin intermediul unei agenții locale • Suntem în finala organizată de Primăria Monaco pentru organizarea Târgului de Crăciun din Monte Carlo • Semnăm contractul de distribuție exclusivă pentru România a produselor eibe Produktion + Vertrieb GmbH & Co. KG, cel mai mare producător de echipamente de joacă din Germania pe segmentul premium. • 2020 realizăm peste 10 parcuri de joacă in România printre care: • Școala Germană din Bucuresti (lângă sediul OMW Petrom) • Grădinița Stejarii din complexul rezidențial Stejarii • Parc de joacă în Oradea și Mangalia pentru autoritățile locale • 2022 sunt parte in furnizarea de decoruri tematice pentru Targul de Craciun organizat in Piata Constitutiei organizat de Primaria Municipiului Bucuresti prin Centrul Cultural PROEDUS. Producerea în regim propriu a elementelor de butaforii, alături de parteneriatele strategice stabilite cu furnizori cu amplă recunoaștere la nivel mondial, sunt cheia nivelului foarte ridicat de calitate al serviciilor pe care le oferim. De la echipa de design, până la cele de producție și montaj, abordăm deschis și pro-activ orice tip de proiect clasic sau neconvențional. Pentru intregul portofoliu si momente de referinta din activitatea noastra nu ezitati sa ne vizitati pagile de social media. ThematiQ by Justin’s Design

Publicat 8 Mai 2024 Reactualizat 8 Mai 2024 Expiră 7 Iun. 2024