Gratis

Referent Export

REDO GROUP SRL

Candidatul Ideal

  • Experienta intr-o pozitie similara;
  • Cunostinte despre documentatia aferenta transporturilor internationale si despre motivul pentru care acestea sunt cerute;
  • Cunostinte despre transporturile interne si internationale;
  • Puternica orientare catre client ;
  • Gestionarea eficienta a timpului si abilitati foarte dezvoltate de organizare;
  • Grad ridicat de auto-motivare;
  • Rezistenta la stres;
  • Cunostinte foarte bune Microsoft Office;
Studii:
Superioare
Limbi straine :
Engleza – nivel avansat (obligatoriu)
Italiana- reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

  • Gestionarea comenzilor primite si urmarirea acestora pana in momentul livrarii;
  • Intocmirea documentatiei pentru procedurile de export/import si organizare transport (facturare, completare documente transport, comenzi transport, arhivare documente transport etc.) ;
  • Preluare apeluri primite sau cereri de la potentiali colaboratori / colaboratori deja existenti, si rezolvarea acestora;
  • Oferirea de informatii generale despre produsele si serviciile Companiei catre potentialii parteneri;
  • Identificarea, verificarea si rezolvarea problemelor clientilor, folosind baza de date existenta;
  • Urmarirea solicitarilor restante si ducerea lor la bun sfarsit;
  • Asistarea colaboratorilor in mod eficient prin solutionarea diverselor probleme aparute in decursul activitatii de export/import;
  • Intocmirea de documente/rapoarte pentru suportul managerului;
  • Interfata cu furnizorii de servicii logistice in vederea asigurarii livrarii catre clientii finali, la timp si fara probleme;
  • Suportul sustinut catre partenerii noi, prin oferirea completa de informatii si detalii necesare;
  • Intocmirea ofertelor de pret;
  • Actualizarea zilnica a bazei de date existenta, cu informatiile primite in ziua respectiva; Verificarea stocurilor
  • Participarea la procesul de inventariere anuala.

Redo Group este o companie care inspira idei si propune cu pasiune solutii penttru corpuri de iluminat inca din anul 2000, iar succesul de care s-a bucurat pe parcuarsul acestor ani, ne ofera titulatura de a fi unul dintre principalii furnizori pe piata, atat in plan national cat si international.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 16 Mai 2024