Gratis

Product Manager Private Label Serioux

NETWORK ONE DISTRIBUTION

Candidatul Ideal

Competențe soft:
Organizat/ă, abilităti de comunicare (ro+en) / analiză / planificare / flexibilitate / logistică / strategie de piață & negociere - experiență în domeniu (reprezintă un avantaj).
Deschis/ă catre actiuni de marketing & creativitate (PR, evenimente, social media, prezentari de gama/produs, artwork produse)
Atitudine proactivă și spirit de inițiativă
Abilități de organizare și comunicare
Adaptabilitate şi Flexibilitate
Gândire proactivă
Atenție la detalii
Competenţe tehnice obligatorii:
Engleză – Mediu/Avansat (relationare zilnică cu furnizori externi)
Operare PC – Mediu/Avansat
Word/Excel/PowerPoint – Mediu/Avansat
SAP ERP (reprezinta un avantaj)
IT background, deschis către tehnologie / innovație / smart solutions & platforms / media & market research

Descrierea jobului

- relaționarea zilnică cu Furnizorii Externi în tot procesul de aprovizionare: comandă, producție, livrare, recepție - comunicarea se face exclusiv in lb. engleza
- relaționarea zilnică cu End-Useri / Clienți Finali prin intermediul paginilor Web și Social Media (Facebook/Youtube/Instagram/LinkedIn), în vederea solutionarii eventualelor sesizari de natura comerciala/ tehnica.
- artwork produse: amabalaje, adaptare manuale de utilizare, etichete, DoC etc
- întocmește fişe tehnice, descrieri comerciale şi prezentari de produs in mediul offline/online.
- întretine, documenteaza si actualizeaza systemul ERP SAP in relatie directa cu SKU-uri noi / comenzi furnizor / replicarea informatiilor in B2B NOD.
- întretine, documenteaza si actualizeaza in mod recurent informatiile prezente in pagina web a brandurilor NOD.
- supervizează fluxul RMA intre vendor si branduri NOD; intervine in solutionarea eventualelor derapaje sesizate in flux.
- întocmește și prezinta rapoarte lunare / trimestriale / analize evoluție brand vs. Competitie.
- propune, dezvolta si intretine campaniile de MKT cat si platformele smart/web/software existente.
- sprijină actiunile KAM-NOD in rеalizarеа planului de vаnzаri, cat si in urmаrirеa comenzilor/promotiilor/cataloagelor.

Network One Distribution e pe piata de distributie inca din 2002 iar drumul a fost o aventura inca de la inceputuri. Credem in oameni si in valoarea livrarii unui serviciu de calitate catre clienti, parteneri si angajati. Tinem pas cu schimbarile si inovatiile aparute si ne ridicam la cele mai exigente cerinte. Ne dedicăm eforturile pe dezvoltarea unui business sănătos, urmând un model viabil pe termen lung pentru noi și partenerii noștri.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024