New company?   Get a free Business Ad with weekly updates (€229)
Free

Operator baze contabile si logistica

SC TIN LAVIR SERV SRL
2 positions
Job verified

The eJobs team has verified the content of this job ad in order to eliminate any possible mistakes or discriminating text.

Ideal Candidate

Candidatul ideal:
• Angajam pentru contabilitate primara o persoana cu o minima experienta in domeniu.
• Cunostinte de lucru in Office sunt de asemenea necesare.
• Cunostinte operare PC: WINDOWS, MS OFFICE, alte programe informatice in functie de reglementarile legale.
• Cunoasterea legislatiei in vigoare;
• Sa dovedeasca spirit organizatoric, disciplina si meticulozitate in activitatea pe care o desfasoara;
• Sa respecte programul de lucru, sa foloseasca integral si cu eficienta timpul de munca;
• Comunicativa – capacitatea de a lucra cu oamenii;
• Punctualitate si initiativa;
• Placerea de a lucra cu cifre;

Job Description

​Responsabilitati:
• Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa in lei, valuta si deconturile;
• Tine evidenta, intocmeste si introduce notele contabile de amortizare;
• Intocmeste lista obiectelor de inventar in folosinta, in conformitate cu inregistrarile contabile;
• Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor;
• Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari si vanzari;
• Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
• Gestionarea comenzilor online
• Verifici comenzile plasate online de către clienți;
• Pregătești comenzile clienților;
• Gestionare documentelor implicate in procesul de distributie a marfurilor;
• Inregistrarea corecta si la zi in programul de utilizare a datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa/ servicii;
• Asigura transferul si procesarea de fisiere utilizand aplicatii specifi

Company Description

Published Apr 14, 2024 Updated May 14, 2024 Expires May 14, 2024