Gratis

Manual QA Tester

Esx Intel World S.R.L.

Candidatul Ideal

În calitate de Manual QA Tester, vei avea un rol crucial în asigurarea calității și fiabilității aplicației noastre web și mobile. Responsabilitățile tale vor include testarea produselor software, documentarea bug-urilor și colaborarea cu echipele noastre pentru a livra software de înaltă calitate.

Ca membru al echipei noastre, ne vei ajuta cu:
  • Realizarea testelor manuale pentru aplicațiile web și mobile, identificând defectele, inconsistențele și problemele de utilizare, performanță etc;
  • Redactarea specificațiilor de testare;
  • Analiza și clasificarea anomaliilor
  • Respectarea metodologiei de testare (proceduri / instrumente);
  • Implementarea sau verificarea implementării corecte a cerințelor preliminare în domeniul de activitate definit (instalări, configurații, seturi de date);
  • Scrierea, documentarea și executarea testelor pentru verificarea funcționalității și performanței software-ului;
  • Organizarea campaniilor de testare
  • Elaborarea bilanțului rezultatelor testelor;
  • Comunicarea cu echipa de dezvoltare de cod Contribuirea la îmbunătățirea proceselor și metodologiilor de QA pentru a crește calitatea generală a produsului și eficienței testării;
  • Colaborarea conform cu metodologia Agile, implicare activa in sedintele de daily, grooming, planning

Descrierea jobului

Ce ne dorim de la tine:
  • Studii superioare
  • Experiență pe un post similar
  • Experiență în testarea aplicațiilor web, desktop și mobile de minim 2 ani
  • Cunoștințe solide în Jira
  • Cunoștințe Gitlab/Github, CI/CD
  • Experiență profesională în lucrul cu metodologia Agile
  • Abilități de comunicare și interpersonale puternice
  • Atenție la detalii și abilități analitice
  • Abilitatea de a respecta termenele proiectului și de a lucra eficient într-un mediu dinamic
  • Înțelegerea diferitelor tipuri de testare
  • Capacitate de analiză
  • Capacitate de a înțelege și explica schimbarea
  • Capacitate de a anticipa evoluțiile comerciale / strategice
  • Metodologie de lucru structurată și riguroasă
  • Simțul responsabilității și autonomie ridicată
  • Orientare către client
  • Evaluare corectă a riscurilor și capacitate de a semnala alertele potrivite
  • Abilități excelente de rezolvare a problemelor, atenție la detalii și orientare puternică către calitate
  • Abilități excelente de comunicare și capacitate de lucru în echipă
  • Capacitate mare de învățare și adaptare.

Nice to have:
  • Experiență în analizarea informațiilor din baze de date (SQL)
  • Cunoștințe în programele de raportare și testare (Postman, Hansoft, Bughive etc. reprezintă un bonus).

Ce oferim:
  • Mediu prietenos cu multiple oportunități de dezvoltare a carierei;
  • Salariu atractiv și compensații suplimentare anuale, în funcție de performanțe și de sprijinul acordat echipei;
  • Oportunități de creștere și dezvoltare profesională;
  • Abonament gratuit la sala de sport cu ESX;
  • Și multe altele.

Descoperă cea mai mare rețea de săli de fitness și centre sportive din România, deschisă oricărei persoane fizice, doar cu aplicația ESX!

ESX are o comunitate actuală de 200.000 de membri din peste 100 de orașe din România, iar utilizatorii platformei au avut deja acces de peste 3 milioane de ori la sălile partenere folosind aplicația.

Profită de beneficiile abonamentului lunar care îți oferă acces zilnic la aproximativ 500 de centre sportive și săli de fitness din peste 100 de orașe din România.

Indiferent dacă alegi să faci fitness astăzi sau yoga mâine, ESX îți oferă posibilitatea de a alege activitatea preferată. Simplu, rapid și eficient!

Descarcă acum aplicația ESX și alege să faci parte din cea mai mare comunitate de pasionați de fitness din România. Bucură-te de o experiență sportivă dinamică, având la dispoziție cele mai bune săli și centre sportive din rețeaua ESX din întreaga țară!

Made with ❤️ in România

Publicat 8 Mai 2024 Reactualizat 8 Mai 2024 Expiră 7 Iun. 2024