Gratis

LARAVEL DEVELOPER

CRESCIENT TECHNOLOGIES
2 poziții

Candidatul Ideal

Ne dorim să integrăm în echipa noastră un Programator Back End care să împărtășească pasiunea noastră pentru crearea de soluții web inovatoare și eficiente.

Îți detaliem mai jos competențele și calitățile care ne vor ajuta să te alegem:

Experiență Practică: Ai acumulat cel puțin 2-3 ani de experiență lucrând cu PHP și Laravel.
Experiența în utilizarea October CMS este considerată un mare plus. Apreciem capacitatea de a naviga complexitatea codului existent și de a implementa soluții optimizate și eficiente.

Colaborare și Comunicare: Abilitățile de comunicare și colaborare sunt absolut incredibile când le ai, deoarece vei lucra în echipe multidisciplinare. Și totuși... O comunicare suficientă, care să nu încurce, va fi de ajuns. Capacitatea de a explica concepte tehnice complexe într-un mod accesibil colegilor non-tehnici este foarte valoroasă și apreciată în mod extra.

Abilități de Învățare și Adaptabilitate: Tehnologia evoluează rapid, iar noi căutăm pe cineva care este entuziasmat să învețe și să adopte noi tehnologii sau metode de lucru. Flexibilitatea și deschiderea spre noi provocări sunt trăsături pe care le prețuim.

Orientare spre Rezultate: Dorim să te implici în realizarea obiectivelor echipei, contribuind cu idei și soluții care îmbunătățesc continuu produsele noastre.

Descrierea jobului

Ca Programator Back End, vei aduce la viață funcționalități noi și vei optimiza sisteme existente. Vei lucra la proiecte captivante, de la aplicații eCommerce la soluții enterprise, toate construite pe PHP și Laravel.

Rolul tău va fi esențial în dezvoltarea și optimizarea platformelor noastre digitale. Vei lucra îndeaproape cu echipa de dezvoltare și vei contribui direct la succesul proiectelor noastre prin:

Dezvoltare de aplicații: Vei fi responsabil pentru proiectarea, implementarea și întreținerea aplicațiilor web robuste folosind PHP și framework-ul Laravel. Aceasta include dezvoltarea de noi funcționalități, optimizarea celor existente și integrarea cu diverse API-uri externe.

Colaborare: Vei colabora cu designerii UI/UX și dezvoltatorii front-end pentru a asigura că logica de back-end se integrează perfect cu interfețele utilizatorilor, contribuind astfel la crearea unei experiențe fluide și intuitive pentru utilizatorii finali.

Securitatea aplicațiilor: Un aspect critic al rolului tău va fi să asiguri securitatea aplicațiilor pe care le dezvolți. Vei implementa cele mai recente standarde de securitate pentru a proteja datele și confidențialitatea utilizatorilor.

Feedback și îmbunătățiri continue: Vei participa la sesiuni de code review și vei contribui la îmbunătățirea continuă a practicilor noastre de dezvoltare, fiind deschis la feedback constructiv și orientat spre soluții eficiente și inovatoare.

Prin munca ta, vei avea ocazia să contribui semnificativ la evoluția tehnologică a companiei noastre și să te dezvolți într-un mediu care încurajează inovația și excelența în inginerie.

Crescient Technologies este o companie adaptivă ce livrează produse proprii și servicii digitale companiilor care doresc să crească. Oferim software bespoke, custom made pentru clienți care doresc să crească, sau a căror creștere îi obligă să se digitalizeze.

Soluțiile noastre sunt focalizate pe creștere, susținerea creșterii și organizarea creșterii.

În spatele oricărui serviciu sau produs livrat de Crescient Technologies se află o companie care își dorește să facă ceva, să crească.

Companiile la care ne adresăm sunt cele care fie dețin, fie își doresc soluții software de creștere și care nu pot fi satisfăcute de soluțiile generice, ”off the shelf” concurente pe piață.

Companiile sunt deținute de oameni, conduse de oameni, în care muncesc oameni și care au clienți oameni. Suntem o companie tehnologică care iubește oamenii!

Crescient Technologies este o structură profitabilă organizată cu scopul de a aduce plus valoare pentru societate, independentă față de asociați dar strict dependentă de mai mult decât satisfacerea clienților (WOW), prin munca excepțională realizată de oamenii frumoși care formează echipa.

Muncim veseli, în echipă comunicând permanent unii cu alții. Înțelegem deadline-ul și suntem conștienți că ASAP înseamnă un compromis de la ceea ce are nevoie cu adevărat clientul și îi comunicăm și lui asta.

Echipa este cea mai importantă. Clientul nu are întotdeauna dreptate, Clientul are întotdeauna dreptate în a-și exercita dreptul de a cere de la noi tot ce putem să oferim mai bun. Înțelegem că atunci când Clientul își exercită acest drept cu marca ASAP este foarte probabil să nu reușim să oferim efectul WOW.

În timp dorim să avem puterea să ucidem din start ASAP (RIP)

Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 20 Mai 2024 Expiră 22 Mai 2024