New company?   Get a free Business Ad with weekly updates (€229)
Free

INGINER PROIECTANT STRUCTURI CONSTRUCTII

BRIDGE BLUE CONSULTANCY CIVILE
3 positions
Job verified

The eJobs team has verified the content of this job ad in order to eliminate any possible mistakes or discriminating text.

Ideal Candidate

Bridge Blue Consultancy realizeaza proiecte deosebite in domeniul constructiilor civile, atat pe plan national cat si pe plan international. Ne dorim in echipa noastra un inginer constructor proiectant cu abilitati in proiectarea structurilor metalice (structuri din otel in special), dar si a structurilor de beton, fundatii s.a. (optional). Cunostintele de desen structuri in 3D constituie un avantaj. Oferim salariu atractiv pentru inceput si ulterioare bonusuri si mariri de salatiu in functie de rezultate. In echipa noastra exista posibilitatea de avansare pe viitor.
Candidatul ideal este persoana care intruneste urmatoarele cerinte:
  • Se solicita ca aplicantul sa aiba studii superioare in inginerie in constructii
  • Este de preferat ca aplicantul sa aiba o experienta minima de 1-5 ani in calculul si dimensionarea structurilor de BETON ARMAT, a structurilor METALICE (structuri din otel, aluminiu) sau al structurilor de lemn si/sau al fundatiilor pentru constructii
  • In linii mari, job-ul implica realizarea de proiecte pe METAL (in proportie de aproximativ 50%) si de realizarea de proiecte pe BETON (aproximativ 50%) insa acesti parametri pot varia in functie de proiectele contractate de companie in timp
  • Constituie un avantaj daca inginerul are experienta si in proiectarea structurilor de beton armat sau beton armat precomprimat/prefabricat
  • Experienta si rapiditate in lucrul cu un program de calcul 3D specializat pentru constructii
  • Cunostinte solide PC: MS Office (Word, Excel), CAD 2D (3D reprezinta un avantaj)
  • Cunostinte bune ale Normativelor de proiectare in vigoare si ale practicilor de proiectare si executie aferente structurilor metalice in constructii
  • Este de preferat cunoasterea limbii Engleze de catre aplicant

Job Description

Descrierea jobului:
  • Inginerul structurist va calcula si dimensiona diverse structuri metalice, structuri din beton armat, fundatii de toate tipurile, structuri de lemn si lemn lamelar, structuri de fatade, pereti cortina, placari ventilate, copertine, balustrade si altele
  • Elaborarea de Breviare de Calcul in conformitate cu cerintele calitative ale companiei si in corespondenta cu Normele in vigoare in domeniul constructiilor
  • Elementele curente calculate in cadrul biroului de proiectare sunt: structuri metalice, structuri din beton armat, hale metalice, depozite din otel, supraetajari pe structura metalica, cladiri multietajate pe structura metalica, structuri din beton armat, copertine metalice, pereti cortina din aluminiu, pereti cortina din otel, placari ventilate pe structura metalica din aluminiu sau otel, console din otel, piese de prindere, balustrade, riflaje terase, elemente ornamentale din aluminiu sau otel, calculul sticlei (optional), fundatii, alte elemente de constructii pe structura metalica, beton, lemn, aluminu
  • Participarea la sedintele de organizare / management ale proiectelor companiei, participarea la sedinte cu clientii / investitorii, arhitectii sau alti mebri din cadrul proiectelor, vizite pe santier pentru verificari si coordonare, colaborarea cu ceilalti membri ai echipei de proiectare pentru realizarea de proiecte coordonate
  • Mediu de lucru profesionist şi dinamic, bazat pe respect, apreciere, intelegere, flexibilitate si recunoastere a meritelor, cu posibilitatea de a primi bonusuri pe proiect
  • Oportunitatea de a lucra la unele dintre cele mai importante cladiri (investitii) din Romania
  • Munca va fi, in principal, de birou, implicand activitati specifice. Proiectantul poate participa si la sedintele interne de organizare sau la sedintele externe pe diverse proiecte. Deplasarile pe santiere si in fabricile de productie pentru verificarea calitatii executiei si a organizarii proiectelor curente
Programul de lucru:
  • Programul de munca este normal, 8 ore pe zi, de luni pana vineri, cu incepere la ora 8:30 sau 9:00 dimineata si cu terminarea activitatilor la ora 17:00 sau 17:30, incluzand 30 minute pauza de pranz. Per general, in mediul nostru de lucru, incercam sa facem ca activitatile curente de proiectare sa nu solicite mult efort, sa nu fie stresante, mediul de lucru sau fie unul placut, iar proiectantii sa se simta creativi si relaxati.
Locatia Job-ului:
  • Langa metrou Mihai Bravu, la 300m de statia de metrou, Bucuresti.

Company Description

Bridge Blue Consultancy este o companie avangardista ce realizeaza doar proiecte deosebite in domeniul constructiilor. Echipa a fost formata in anul 2016 dintr-un "core" foarte experimentat de actionari, care au lucrat la proiecte internationale inca din anii 2000 in toata lumea. Constructiile proiectate de Bridge Blue Consultancy sunt unele dintre cele mai frumoase, tehnice si functionale pe piata romaneasca, se folosesc materiale si solutii moderne, iar stilurile arhitecturale preponderent abordate sunt: modernismul, post-modernismul, futurismul, high-tech, expresionismul, functionalismul sau o combinatie eleganta a acestora. Folosindu-ne de prezent, noi plasmuim viitorul intr-o perspectiva mai frumoasa. Daca vrei sa lucrezi intr-o echipa moderna, flexibila, relaxata si in care poti evolua asa cum iti doresti, aplica pentru pozitia de proiectant, iar noi te vom ajuta sa iti atingi targeturile in cariera, dar si in viata personala.

Published May 2, 2024 Updated May 16, 2024 Expires Jun 1, 2024