Gratis

Inginer proiectant panouri fotovoltaice

MR.2PLB

Candidatul Ideal

• Diplomă de licenţă în inginerie electrică / energetică / instalaţii cu minim 3 ani de experiență într-un birou de proiectare electrică / instalaţii pentru construcţii, ideal cu experiență în sisteme de panouri fotovoltaice
• Buna cunoaștere a domeniului energiilor regenerabile și în special a domeniului fotovoltaic
• Să aibă cunoștințe bune în următoarele domenii: rețea electrică joasă, medie şi înaltă tensiune, rețea de distribuție a energiei și proceduri de conectare
• Cunoștințe tehnice despre regulile de construcție a instalaţiilor fotovoltaice
• Riguros, organizat și proactiv
• Stăpânirea programelor Office, AutoCAD, PVsyst sau alt program echivalent pentru instalaţii fotovoltaice (PV Case, PVCAD, PVcase, HelyoScope)
Capacitate de intelegere buna a cerintelor, bune abilitati de comunicare
Postul este în Bucureşti şi raportează Şefului biroului de proiectare.

Constituie un avantaj
• Certificare ANRE IIA şi IIB
• buna cunoaştere a limbii franceze
• cunoaşterea normelor NF IEC, NF EN, CE, AQPV

Descrierea jobului

• Realizarea studiilor şi proiectelor instalatiilor fotovoltaice, optimizarea instalaţiilor, elaborarea de scheme și planuri electrice detaliate
• Elaborarea caietului de sarcini • Planificarea şi monitorizarea implementării centralelor fotovoltaice
• Managementul relaţiilor cu birourile de control
• Suport tehnic pentru echipele de șantier și controlul implementarii

Salariu 6000-7000 lei + bonuri de masa in valoare de 30 lei

Grup de societati franceze cu birou de proiectare in Romania.

adriana.olteanu@selectconstructii.com

b.ilie@gibard.com
Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 20 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024