Gratis

Inginer Calitate (m/f/d)

LEONI WIRING SYSTEMS PITESTI SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare tehnice;
  • Minim 1-2 ani experienta in industria auto pe o pozitie similara;
  • MS Office, PDCA, AMDEC (FMEA) – cunostinte medii
  • ANPQP, PPAP-cunostinte solide
  • Abilitati de intelegere a desenelor tehnice;
  • Cunoasterea standardelor de calitate ISO 9000, ISO TS 16949 : 2002;
  • Limba engleza – nivel mediu
  • Limba germana – reprezinta un avantaj;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
  • Capacitate de adaptare la situatii noi, abilitati comunicare – flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.

Descrierea jobului

Provocarea ta:
  • Asigura validarea si lansarea zonei de productie si a echipamentelor, este responsabil pentru aprobarea noilor echipamente;
  • ​Asigura activitatile de management al calitatii in timpul probelor si fazei de pre-productie;
  • Menține și controlează respectarea planificării calității pentru proiectele noi (lansarea produsului și a procesului) ;
  • Asigura si coordoneaza procedurile de aprobare a proceselor de productie conform specificatiilor furnizorului, cerintelor clientilor si procedurilor interne;
  • Verifica implementarea masurilor corective si preventive;
  • Dezvoltă tablouri de bord relevante și monitorizează KPI's;
  • Menține controlul calitatii conform cerințelor clienților și procedurilor interne;
  • Asigură conformitatea cu cerințele specifice ale clienților, specificații tehnice și proceduri interne ale clientului;
  • Participă la revizuirea conceptului de producție și verifică dacă cerințele clienților sunt îndeplinite;
  • Participa alaturi de echipa la elaborarea si revizuirea planurilor de control si a FMEA-urilor;
  • Predă toate lecțiile învățate producției de serie;
  • Menține planul de control al tăierii și WPA și participă la revizuirile FMEAO
  • Completeaza corect dosarele PPAP cu toate elementele cerute si transmiterera lor la client spre aprobare, pe platforma BeOn
  • Urmareste obtinerea aprobarii PSW de la client, pe platforma BeOn
  • Menține documentele tehnice ale clientului (desen, desen suplimentar, modificări tehnice) .

LEONI - suntem un furnizor global de produse, solutii si servicii pentru gestionarea energiei si a datelor in sectorul auto. Lantul nostru valoric variaza de la cabluri standardizate si cabluri speciale pana la sisteme de cablaje extrem de complexe si componente aferente. In calitate de partener de inovare si furnizor de solutii ne sustinem clientii cu dezvoltare remarcabila si expertiza in sisteme. Grupul nostru de companii are aproximativ 95.000 de angajati in 27 de tari si a generat vanzari consolidate de 5,1 miliarde EUR in 2022.
Combinam traditia cu progresul inca din secolul al 16-lea si te asteptam sa scriem impreuna urmatorul capitol din aceasta poveste de succes.

An de an cu LEONI

LEONI Pitești

LEONI proceseaza datele dumneavoastra intr-un sistem informatic care este consecvent in cadrul companiei si care utilizeaza furnizori externi. Prin trimiterea aplicatiei dumneavostra, sunteti de acord cu aceasta procedura. LEONI asigura respectarea protectiei datelor.
* Oamenii de toate genurile sunt tratati in mod egal; Pentru simplificare lingvistica si o mai buna intelegere, in text se foloseste doar forma masculina.

PIT0000MS
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024