Gratis

Electrician

Alfa Energetic Esco SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal trebuie să aibă o vechime de cel puțin 3 ani, să fie familiarizat cu sistemele fotovoltaice (reprezinta un avantaj), să dețină un permis de conducere categoria B și să fie disponibil pentru deplasări.

Cerințe:
Experiență dovedită ca Electrician Montaj sau într-un rol similar
Cunoștințe solide despre sisteme și componente electrice
Abilitatea de a citi și interpreta planuri electrice și desene tehnice
Familiarizare cu codurile electrice și standardele de siguranță
Abilități excelente de rezolvare a problemelor
Bune abilități de comunicare și interpersonale
Abilitatea de a lucra independent și ca parte a unei echipe
Licență sau certificare de electrician valabilă
Studii teoretice (liceu de specialitate, profil electrotehnic, electronic, automatizări, școală profesională de profil)
Cunoașterea aparatajului electric modern, a semnelor convenționale și a schemelor electrice
Experiența constituie avantaj

Descrierea jobului

Responsabilități:
Asamblarea și instalarea sistemelor și echipamentelor electrice
Efectuarea instalațiilor electrice, reparațiilor și întreținerii
Asamblarea componentelor și sistemelor electrice
Citirea și interpretarea planurilor electrice și desenelor tehnice
Asigurarea conformității cu codurile electrice și standardele de siguranță
Rezolvarea problemelor electrice și oferirea de soluții eficiente
Colaborarea cu membrii echipei pentru a finaliza proiectele la timp și în limita bugetului
Efectuarea inspecțiilor regulate pentru a identifica potențialele probleme electrice
Oferirea unui serviciu excelent pentru clienți și abordarea preocupărilor acestora

Beneficii:
Salariu competitiv
Oportunitate de creștere și avansare în carieră
Concediu plătit și concedii
Programe de formare și dezvoltare
Mediu de lucru sigur și favorabil

Suntem o companie inovatoare specializată în eficientizarea energetica a companiilor - si facem asta cu succes din 2008. Din 2018 am inceput si activitatea de vânzare al sistemelor fotovoltaice, pompelor de căldură, stațiilor de încărcare electrice auto și comercializarea de piese pentru acestea. Ne mândrim cu angajamentul nostru față de durabilitate și inovație și suntem dedicați să oferim soluții de energie regenerabilă de cea mai înaltă calitate. Peste 1.000 de clienti si proiecte finalizate cu succes stau marturie acestui lucru
Ne mandrim cu:
Compania a câștigat numeroase premii și distincții pentru activitatea sa în domeniul energetic, inclusiv:

Premiul pentru Cea mai bună companie de energie solară din România, acordat de Asociația Română pentru Energie Solară (ARES) în 2022

Premiul pentru Cea mai bună companie de eficiență energetică din România, acordat de Asociația pentru Eficiență Energetică (AEE) în 2023.

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024