New company?   Get a free Business Ad with weekly updates (€229)
Free

Educator puericultor (m/f)

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, CAMIGO
3 positions
Job verified

The eJobs team has verified the content of this job ad in order to eliminate any possible mistakes or discriminating text.

Ideal Candidate

Grădinița privata ACREDITATA din Cluj Napoca, angajeaza personal pentru postul de educator PUERICULTOR

Cerințe :
Candidatul ideal este cel care impartaseste valorile institutiei noastre in relatia cu copiii: Acceptare, Respect, Prietenie. Considera copilul o persoana competenta ce are nevoie de un ghid pentru a-si atinge intregul potential. Construieste relatii autentice si stie sa creeze un mediu liber, dar cu reguli clare si insusite. Isi doreste sa se autoperfectioneze si sa se dezvolte personal si profesional.

1.Colegiul Național Pedagogic - diploma de educator PUERICULTOR sau Pedagogia Învățământului Primar si Preșcolar - diploma educator
2. Persoana implicată, serioasă, punctuală
3. Abilitați de comunicare
4. Empatica, sociabilă , comunicativa, creativa

Job Description

Atribuții :
1. Proiectarea si planificarea activităților instructiv educative
2. Coordonarea, îndrumarea unui colectiv de copii
3. Realizarea de activitati instructiv-educative , extra-curriculare
4. Organizarea de workshopuri împreuna cu parintii, întâlniri cu parintii , întâlniri tematice
5. Realizarea serbărilor
6. Implicarea in toate activitățile grădiniței pentru bunul mers al acesteia.
7. Limba straina (engleză) constituie un avantaj
8. Gradele didactice constituie avantaj .

Oferim un mediu de lucru atractiv in care fiecare angajat este respectat si insotit in dezvoltarea personala
- Incurajam independenta si creativitatea in managementul procesului educativ si al grupei de copii
- Punem mare accent pe instruirea continua, prin sesiuni de training intern si/sau extern
- Ne dorim colaborari pe termen lung prin care sa construim comunitatea Camigo benefica pentru toti cei implicati
- Pachet financiar atractiv
- Program de 8 ore

Company Description

Ne propunem sa insotim copilul in procesul de crestere si implinire personala, pentru a isi atinge intregul potential. Prin metode si practici moderne de comunicare, prin crearea unui mediu sigur si creativ, urmarim sa dezvoltam in copil increderea in sine, independenta si placerea de a pasii cu drag in gradinita noastra.
Published May 9, 2024 Updated May 9, 2024 Expires Jun 8, 2024