Gratis

Educator/Invatator scoala de vara

IZI APP S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

1.Pasiune pentru educație și copii: Este fundamental ca persoana selectată să aibă o dragoste autentică pentru lucrul cu copiii și să fie motivată de dorința de a contribui la dezvoltarea lor.
2. Creativitate și inovație: Școala de vară este adesea mai puțin formală decât curriculumul regulat, oferind astfel oportunitatea de a integra metode de învățare mai creative și interdisciplinare. Candidatul ideal ar trebui să fie capabil să implementeze lecții care sunt captivante, interactive și memorabile.
3. Capacitatea de a comunica și de a colabora: Comunicarea eficientă este esențială, atât cu copiii, cât și cu părinții sau colegii.
4. Răbdare și flexibilitate: Lucrul cu copiii, mai ales într-un mediu de vară mai relaxat, necesită o doză mare de răbdare și capacitatea de a adapta rapid planurile de lecții sau activitățile în funcție de dinamica grupului sau de evenimentele neașteptate.
5. Calificări și experiență: Ideal ar fi ca persoana să aibă o pregătire formală în educație, psihopedagogie sau în domenii conexe. Experiența anterioară de lucru cu copiii, fie într-un cadru școlar, fie în tabere sau programe extracurriculare, este de asemenea valoroasă.

Descrierea jobului

1. Planificarea și pregătirea activitatii: Concepe și pregătește materiale adecvate vârstei (6 - 9 ani) și intereselor copiilor, integrând activități educaționale și recreative care să stimuleze învățarea și creativitatea.

2. Administrarea resurselor didactice: Gestionează resursele claselor, inclusiv materialele didactice și echipamentele, asigurându-se că sunt în stare bună și disponibile când sunt necesare.

3. Colaborarea cu colegii: Lucrează în echipă cu staff-ul școlii pentru a planifica și implementa activități interdisciplinare

4. Supervizarea pauzelor și a timpului liber: Monitorizează copiii în timpul pauzelor și al altor perioade de timp liber. Vom avea serviciu de catering pentru mic dejun, pranz si gustare.

Ludo este un loc de joaca dar si un spatiu in care in timpul anului desfasuram activitati de before si after-school si vrem sa organizam o scoala de vara in perioada: 1 iulie - 1 septembrie cu un program de la 8:00 pana la 16: 30. Grupa de varsta tinta este de 6-9 ani si numarul de copii maxim il vom stabili impreuna cu viitorul colaborator.
Publicat 1 Mai 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 31 Mai 2024