Gratis

Custommer Support Specialist with Italian

SMC ROMANIA S.R.L.

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii superioare sau medii
- Limba engleza - nivel intermediar, ideal
- Obligatoriu: limba italiana – nivel avansat (comunicare orala si scrisa)
- Experienta anterioara pe partea de customer service sau procesare comenzi
- Abilitati excelente de comunicare scrisa si orala
- Orientare catre client
- Orientare catre solutii
- Abilitati de gestionare a conflictelor
- Atentie la detalii
- Cunostinte PC: Cunostinte Word, Excel, Outlook

Descrierea jobului

Locatie job: Strada Cornelia Bodea, nr.2A, Arad
Program de lucru: 09.30 – 18.30

Descriere Job:
- Supravegheaza intreg procesul de operare al comenzilor (de la introducere, la trimiterea confirmarii, pana la indeplinirea completa a acesteia), lucreaza in sinergie cu Vanzarile, Opreatiunile, Achizitiile si Depozitul asigurand respectarea timpilor de procesare conveniti cu Clientul, si implementand toate actiunilor posibile si necesare pentru a respecta data de livrare solicitata de Client
-Se asigura ca, comenzile sunt procesate corect, in conformitate cu instructiunile definite, utilizand sistemul de management si instrumentele IT ale companiei (Movex)
- Monitorizeaza comenzile deschise, intervenind proactiv si solicitand interventia celorlalte functiuni responsabile, pentru a se asigura ca nevoile si solicitarile Clientului sunt indeplinite
- Anunta cu promptitudine vanzatorul sau clientul cu privire la orice actualizare/modificare a datei de livrare
- Supervizeaza procesul de retur
- Sustinerea Agentilor de vanzari si a Clientilor in faza de pre-vanzare cu privire la comunicarea preturilor de lista, a codului de identificare a produsului (cum se comanda), a disponibilitatii si a timpilor de livrare a produselor
- Raporteaza vanzatorilor orice anomalii privind nivelul stocurilor de produse
- Urmareste, intr-un mod sinergic, integrarea cea mai adecvata cu toate functiile companiei, in special cu Vanzarile, Operatiunile si Depozitul
- Ofera servicii prompte si politicoase clientilor prin utilizarea abilitatilor de comunicare pentru a asculta, interpreta si raspunde nevoilor clientilor, pentru a asigura indeplinirea obiectivelor de satisfactie a clientilor
- Se asigura ca problemele clientilor sunt rezolvate prin telefon/e-mail cu promptitudine si intr-un interval de timp minim
- Se asigura training on the job si training de la filiala din Italia pentru procedurile si sistemele folosite
- Ofera formare si sprijin membrilor echipei

Beneficii:
- Tichete de masa: 40 lei/tichet
- Al 13-lea salariu, acordat dupa primul an de activitate in companie, 50% in decembrie si 50% in iunie.
- Bonusare anuala in functie de performante, valoare bonus 1.5 salarii, acordat dupa primul an de activitate in companie
- Asigurare de sanatate prin furnizorul ASIROM
- Zile de concediu acordate in functie de vechime – pana la 24 zile/an
- Transport asigurat la sediu
- Mod de lucru hibrid: 2 zile WFH/saptamana

SMC Romania face parte din grupul SMC CORPORATION cu sediul central in Japonia. Este cel mai important producator si distribuitor mondial de echipamente pneumatice si electropneumatice pentru automatizari industriale, cu o cota de piata pentru aceste produse de peste 30% la nivel mondial si 60% in Japonia. In plus, prin diversificarea permanenta a productiei, grupul SMC a devenit in prezent un furnizor important de filtre industriale, aparatura pentru industriile de proces, senzori si traductoare, componente pentru vacuum inalt, echipamente pentru controlul temperaturii, echipamente pentru eliminarea sarcinilor electrice statice, cilindrii hidraulici si actuatori electrici. Gama de fabricatie a grupului SMC cuprinde pesteproduse de baza, realizate in circade variante constructiv-functionale, cu o rata de crestere de 50 I 100 produse noi pe an.

In Romania, SMC si-a inceput activitatea in anul 1996 prin infiintarea societatii SMC Romania S.r.l. si dezvoltarea rapida a unei retele proprii de distributie si asistenta tehnica.

In prezent, SMC Romania are sediul central in Bucuresti, cu show-room si birouri, precum si spatii si dotari moderne pentru desfasurarea optima a activitatilor de comercializare, asistenta tehnica si training.

Reteaua de distributie cuprinde filiale si birouri de vanzari proprii in Bucuresti, Craiova, Timisoara, Arad, Cluj-Napoca, Iasi, Bacau, Pitesti, Brasov si Sibiu si un numar de distribuitori autorizati ce acopera intreg teritoriul. In scopul imbunatatirii serviciilor oferite clientilor nostri, in anul 2013 a fost pus in functiune noul Depozit central din zona industriala Arad-Sud, cu peste 1000mp spatii de depozitare si 400mp spatii pentru birouri.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 6 Mai 2024 Expiră 15 Mai 2024