Gratis

Contabil

Leroy Merlin Romania

Candidatul Ideal

Candidatul ideal

- Absolvent de studii superioare economice;

- Experiență în domeniul contabil de minimum 2 ani cuprinzând o gamă largă de aspecte ale activității financiar-contabile;

- Cunoașterea foarte bună a pachetului MS Office, în special Excel la nivel avansat;

- Cunoștințe la nivel mediu de limbă Engleză sau Franceză reprezinta un plus;

- Abilități de comunicare și relaționare;

- Integritate, păstrarea confidențialității;

- Spirit de inițiativă și deschidere către nou;

- Persoană organizată, capacitate de analiză, sinteză și structurare;

- Ușurință în stabilirea relațiilor interpersonale

Descrierea jobului:

    - Primirea, verificarea conformității, înregistrarea facturilor primite de la furnizori conform prevederilor legale în vigoare;

    - Înregistrarea deconturilor de cheltuieli și a facturilor de cheltuieli generale pe centre de cost prestabilite, alocarea costurilor pe centrele de cost prestabilite, contabilizarea ajustarilor de cheltuieli pe centre de cost prestabilite;

    - Analizarea și înregistrarea estimarilor de cheltuieli pentru centrele de cost prestabilite, în baza informațiilor primite de la celelalte departamente;

    - Reconcilierea și identificarea înregistrărilor din registrul de casă al centrelor de cost alocate cu cele din softul de contabilitate;

    - Întocmirea înregistrărilor extraselor bancare curente, verificarea registrului de banca, verificarea reconcilierilor bancare automate, întocmirea de situații punctuale solicitate pe disponibilități;

    - Emiterea facturilor către clienți în sistemul contabil, conform prevederilor contractuale, și comunicarea cu clienții în vederea recepționării acestora;

    - Intocmirea si verificarea periodica a preliminarilor de costuri în evidenta contabila pe centrele de cost predefinite;

    - Reconcilierea fișelor de cont din aria de responsabilitate;

    - Comunicarea cu celelalte departamente din companie pentru derularea diverselor proiecte transversale;

    - Întocmire diverse rapoarte solicitate de către manager;

    - Implicare în procesul de implementare și ameliorare a sistemelor contabile în conformitate cu cerințele legale, precum și cele ale grupului din care face parte compania;

    - Implicare în procesul anual de inventariere în vederea asigurarii riguroase a acesteia, conform prevederilor legale;

    - Participare la auditul statutar și cel de grup;

    - Arhivarea documentelor contabile din aria de responsabilitate;

    - Alte activități specifice postului.

    Membră a Grupului Francez Adeo, compania Leroy Merlin este numărul 1 în Europa pe piața de bricolaj și numărul 3 mondial. O realizare la care am adăugat câte o cărămidă în fiecare an, timp de aproape 100 de ani. Ne-am construit o casă sigură și confortabilă pentru că nu credem în lucruri făcute cu jumătate de măsură.

    Cele 21 magazine din 15 orașe din țară sunt stâlpii noștri de rezistență și dovada ambiției de a fi cei mai buni. Și nu ne oprim aici. Povestea a început cu ridicarea unei temelii solide – echipa noastră. Adică cei peste 3000 de oameni grozavi care formează familia Leroy Merlin. Împreună, suntem creatori de experiențe, strategii și povești. Ne dorim să contribuim în fiecare zi la îmbunătățirea lumii în care trăim. Și nu e lucru mic că am reușit până acum să facem ziua mai bună la sute de milioane de oameni.

    Vino să continui povestea alături de noi!

    Descrierea jobului

    See section above ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄

    Membră a Grupului Francez Adeo, compania Leroy Merlin este numărul 1 în Europa pe piața de bricolaj și numărul 3 mondial. Cele 21 magazine din 15 orașe din țară sunt stâlpii noștri de rezistență și dovada ambiției de a fi cei mai buni. Adică cei peste 3000 de colegi care formează familia Leroy Merlin. Împreună, suntem creatori de experiențe, strategii și povești. Ne dorim să contribuim în fiecare zi la îmbunătățirea lumii în care trăim.

    Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024