Gratis

Consultant Fonduri Europene

FDI TOP CONSULT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Experienta de minim 2 ani in elaborarea si/sau implementarea de proiecte cu finantare europeana. Zona noastra de expertiza si interes este reprezentata de beneficiari privati, investitii private, programe de finantare destinate IMM-urilor: POR, POPAM, PNRR energie;

Candidatul ideal va gestiona proiecte, relatia cu beneficiarul si cu entitatile implicate in procesul de obtinere a finantarii; se va integra intr-o echipa competitiva, va primi si va oferi sprijin echipei, va contribui la mentinerea si la cresterea nivelului de calitate al serviciilor de consultanta oferit

Abilitati necesare:
  • abilitatea de integrare intr-o echipa competitiva, abilitatea de a oferi si primi feedback, de a cere si a oferi sprijin: spirit de echipa
  • abilitati de manager de proiect, gestiunea relatiei cu beneficiarii
  • leadership, curaj, dezinvoltura
  • proactivitate, dinamism, inteligenta
  • eficienta in organizarea timpului, rezolvarea problemelor imediat, prioritizare activitati
  • atentie sporita la detalii.

Descrierea jobului

Domeniu: servicii de consultanta in vederea finantarii proiectelor de investitii ale beneficiarilor nostri, finantari din fonduri europene: atat in etapa de elaborare documentatie cat si in faza de implementare, in functie de experienta si calitatea consultantului.
Ne dorim manageri de proiecte, nu personal de suport: aceasta presupune gestionarea relatiei cu beneficiarii la toate nivelurile – de la ofertare, contractare, management al elaboraraii si implementarii; presupune lucru in echipa, delegarea de sarcini, responsabilitate pe obiectivele contractului de consultanta, managementul timpului si a resurselor alocate unui proiect.

Responsabilitati:
  • gestionarea relatiei cu beneficiarii, acolo unde este desemnat responsabil de proiect
  • gestionarea elaborarii documentatiei de proiect, inclusiv prin delegarea de etape sau sectiuni specifice in cadrul echipei de suport
  • gestionarea relatiei cu entitatile implicate in evaluarea si selectarea proiectelor (AM, CR, OI, dupa caz) - in etapele de clarificari, contestatii, precontractare, etc
  • gestionarea implementarii proiectului - management al implementarii, suport oferit beneficiarului de proiect in etapele de achizitii, plati, rambursari, modificari contractuale, clarificari, etc.
Beneficii:
  • salariu competitiv; salariul si beneficiile financiare sunt corelate in perpetuitate cu performanta si calitatea muncii
  • program flexibil. Determinante sunt atingerea obiectivelor si respectarea termenelor si obiectivelor.
  • prime de performanta
  • beneficii: servicii private medicale, contributie pensie privata.

FDI Top Consult este o companie romaneasca, specializata in servicii de consultanta pentru obtinerea de finantari nerambursabile din fonduri europene, pentru dezvoltarea de afaceri pe teritoriul Romaniei. Industria (productie, servicii, constructii) reprezintă zona noastră principala de expertiză.
Principala noastra resursa este echipa. Ne dorim sa cooptam in echipa noastra persoane entuziaste alaturi de care sa ne dezvoltam si sa obtinem rezultatele cu care suntem obisnuiti.

Publicat 8 Mai 2024 Reactualizat 19 Mai 2024 Expiră 7 Iun. 2024