Gratis

Asistent educatoare Montessori ARAD

ASOCIAȚIA

Candidatul Ideal

  • Te simți în largul tău printre copii de 3 - 6 ani?
  • Dorești să descoperi metode noi de învățare?
  • Ești o persoană calmă și ordonată?
  • Vrei să înveți și să te formezi ca Asistent/Ghid Montessori?

Descrierea jobului

Care vor fi atribuțile tale:
  • ordonarea ambientului fizic (refacerea stocului materialelor consumabile, ordonarea materialelor pe rafturi)
  • menținerea ambientului fizic în cele mai bune condiții
  • conectarea cu copiii pentru a descoperi punctele de interes
  • organizarea de mici grupuri de lectura, cântece, jocuri, conversații

Dorim să creștem și să ne dezvoltăm împreună pe termen lung așadar:
  • Oferim un mediu de lucru prietenos și motivant
  • Facilităm participarea la cursuri de formare ca Asistent Educator Montessori
  • Sprijinim învățarea continuă prin participarea la conferințe și seminarii atât naționale cât și internaționale

Adora Montessori este un spațiu creat pentru a însoți copilul în dezvoltarea sa, oferind o companie respectuoasă și apropiată nevoilor fiecărui copil în parte. În acest spațiu copilul are șansa de a descoperi lumea într-un mod concret, prin experiențe asupra ambientului fizic și social ce îl înconjoară, construind o bază solidă pentru o viață de continuă învățare.
Publicat 28 Apr. 2024 Reactualizat 28 Apr. 2024 Expiră 28 Mai 2024