Gratis

Analist Credite Persoane Fizice

Plus Credit Ifn S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate;
- Minim 2 ani experienta în domeniul financiar-bancar;
- Cunoștințe Microsoft Office;

Descrierea jobului

PLUS CREDIT IFN cu sediul in Cluj-Napoca,este o institutie financiara nebancara care are ca obiect de activitate acordarea creditelor on-line.Angajam cu norma intreaga analist/a credite persoane fizice.

CERINTE

Nivel de instruire: Studii superioare economice.

Aptitudini: Amabilitate in contact cu clientii, atentie la detalii, seriozitate/responsabilitate, capacitate de analiza si sinteza, cunostinte MS Office, si Internet.

Experienta : Se solicita experienta anterioara in profesii din domeniul financiar-bancar/creditare si analiza, de minim 12 luni.

RESPONSABILITATI SI SARCINI:

-Preia documentatia de credit incarcata in programul informatic, analizeaza si determina gradul de conformitate al cererii de creditare;

-Verifica daca documentatia este completa si contine toate documentele solicitate. Documente solicitate persoanelor fizice: cererea de credit, acte de identitate, documente care atesta veniturile, Acorduri consultare Biroul de credit, ANAF etc, accord prelucrare date personale;

-Pregateste documentatia de credit pentru analiza, verifica si completeaza documentatia de credit;

-Evalueaza procesul de analiza si coreleaza rezultatele analizei conform reglementarilor legale in vigoare si a normelor si procedurilor interne privind activitatea de creditare;

-Stabileste detaliile creditului in ceea ce priveste tipul de credit, perioada, nivelul dobanzii aplicate si elaboreaza recomandarea de creditare;

-Respecta prevederile ROI ale Plus Credit IFN SA.

OFERTA:
  • Oportunitate de dezvoltare profesională într-un mediu financiar dinamic;
  • Pachet salarial competitiv și beneficii atractive;
  • O echipă dedicată și prietenoasă;
  • Posibilitatea de a creste in cadrul companiei;

Dacă sunteți interesat/a să vă alăturați echipei noastre,trimiteți CV-ul dumneavoastră.

Suntem nerăbdători să cunoaștem candidații potriviți care să ne ajute să ne îndeplinim misiunea de a oferi soluții de creditare de calitate clienților noștri!

Oferim soluții financiare rapide și accesibile prin platforma online, ne angajam să oferim servicii de calitate superioară și să prioritizam securitatea clienților. Indiferent de nevoile financiare ale clienților, de la credite urgente la proiecte personale, asigurăm fondurile necesare în cel mai scurt timp posibil. Echipa de experți oferă sfaturi personalizate și asistență pentru a ajuta clienții să ia deciziile corecte privind finanțele lor.

Publicat 3 Mai 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 2 Iun. 2024