Gratis

Operator calculator

SOCIETATE PROFESIONALĂ NOTARIALĂ " BARBU"
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Persoana aptă pentru acest post trebuie să aibă următoarele abilități și calități:
- rapiditate și acurateţe în redactarea documentelor;
- foarte bune cunoștințe și abilități operare PC, precum și în programele cu specific notarial (ex.: Eterra, Infonot etc.)
- bun cunoscător al gramaticii limbii române;
- atenție la detalii, profesionalism și iniţiativă, punctualitate, spirit de echipă, rezistență la stres;
- discreție, confidențialitate, corectitudine și loialitate;
- capacitatea de a păstra clienții biroului;

Descrierea jobului

- Redactarea proiectelor de acte notariale: contracte de toate tipurile, dezbateri de succesiuni, divorțuri, procuri, declarații etc.;
- Verificarea, completarea și păstrarea documentațiilor necesare întocmirii actelor notariale;
- Verificarea și înscrierea actelor notariale în registrele naționale notariale și în Eterra;
- Realizarea relației directe cu publicul și cu colaboratorii biroului într-un mod deschis, amabil și profesionist.

Cu o experiență în domeniul notarial din anul 1987, în cadrul biroului nostru își desfășoară activitatea doi notari publici, formând împreună cu personalul de specialitate un colectiv cu experiență de peste 35 de ani în domeniul notarial, dispunând de asemenea de entuziasmul, pragmatismul și dorința de a evolua a celor tineri. Mediul de lucru este unul primitor, dinamic, corespunzător rezolvării în bune condiții a gamei largi de speţe juridice cu care ne ocupăm, toate acestea fiind soluționate cu sprijinul unei echipe profesioniste.

Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024