Gratis

Grafician / Graphic Designer

LUXORISE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

EXCELENTE CUNOSTINTE SI EXPERIENTA IN PHOTOSHOP / WEB & GRAPHIC DESIGN
* cunostinte si experienta solida in Photoshop si Adobe Illustrator, web si graphic design (cu accent pe grafica publicitara online si eCommerce);
* abilitati dе prelucrare a imaginilor foto, dе corectie culoare, decupare, adaptare la scara;
* originalitate, imaginatie, meticulozitate, capacitatea dе a respecta termene limita;
* simt artistic, notiuni dе compozitie, cromatica si echilibru;
* cunostinte dе baza in Social Media, Publicitate Online, Digital Marketing;

Descrierea jobului

* reаlizareа grаficii wеb & sociаl mediа (bаnnеre pеntru publicitare in online, google аdwords & facebook ads – displаy, remarketing; lаyout nеwslettere, cаtaloage digitale etc.);
* grafica pentru promotii zilnice de produse etc.
* prelucrarea fotografiilor de produs (pe fundal alb sau negru)
* crearea design-ului grafic (creativitate, pasiune pentru atentia la detalii);
* prelucrarea si redimensionarea layout-uri conform dimensiunilor necesare;
* conceperea elementelor statice sau animate pentru newslettere, bannere si campanii de marketing;
* realizarea de concept, branding si elemente de identitate vizuala;
* crearea de grafica pentru ambalaje de produse in Adobe Illustrator;
* prelucrarea si ajustarea fotografiilor pentru design promotional;
* crearea si imbunatatirea permanenta a imaginii noastre in mediul online;

Beneficii:
- sansa de a lucra intr-o echipa tanara si prietenoasa
- posibilitatea de dezvoltare profesionala
- pachet salarial motivant corelat cu experienta
- echipamente IT de ultima generatie, NAS + retea 10 Gbps

Sediul este situat langa statia de metrou Aviatorilor.

Importator, distribuitor si magazin online de produse cosmetice profesionale si aparatura pentru unghii false, oja semipermanenta, produse makeup, pensule machiaj, truse machiaj, produse epilare cu ceara, produse pentru saloanele de infrumusetare.
Publicat 3 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 2 Iun. 2024